20-Temmuz-2024 06:12:21

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
DEV PROJE İHALE AŞAMASINA GELDİ

DEV PROJE İHALE AŞAMASINA GELDİ

125.000 metrekarelik alana gezinti köprüleri, kır lokantası, kafeterya, yöresel ürün satış noktaları, yürüyüş yolları, kamelya ve piknik üniteleri, açık otopark alanları, mini spor alanları ve seyir terasları inşa edilecek. Dev yatırımın proje çalışmaları sona erdi. Proje için bakanlıktan Millet Bahçeleri Projeleri kapsamında destek alınacak.

Gerede Orman İşletme Müdürlüğü alanının 2 yıl önce 125.000 metrekarelik bölümünün Orman Genel Müdürlüğü’nden Gerede Belediyesi’ne tahsis edilmesinden sonra proje çalışmalarına başlanan dev yatırımın proje çalışmaları sona erdi.

Proje kapsamında, 125.000 metrekarelik mesire alanına; gezinti köprüleri, kır lokantası, kafeterya, yöresel ürün satış noktaları, yürüyüş yolları, kamelya ve piknik üniteleri, açık otopark alanları, mini spor alanları ve seyir terasları inşa edilecek.

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar’ın 2019 yerel seçimleri öncesi sözünü verdiği dev projenin kaynağı için ihaleden sonra bakanlıktan Millet Bahçeleri Projeleri kapsamında devletin imkanları dahilinde destek alınmaya çalışılacak.

Bu arada, Belediye kasasından dev bir bedelin çıkması öngörülen projenin ihale öncesi yollarının asfaltı Belediye Başkanı Mustafa Allar’ın talimatıyla geçen hafta atıldı.

Cevap bırakın