22-Temmuz-2024 19:40:17

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
Başkan yine yaptı yapacağını!

Başkan yine yaptı yapacağını!

Gerede’deki bir çok projede Belediye’ye önemli gelirler kazandırmayı başaran Başkan Mustafa Allar, bu kez de Kervan Otel projesinde ticari zekasını ortaya koydu ve belediye kasasından 1 kuruş çıkmadan projeyi ihaleye çıkardı.

Daha önce Keçeli Suyu Projesi’ne start vererek belediyeyi yüksek elektrik maliyetinden kurtarma yoluna giden Allar, ikili diyaloglarıyla İşadamı Mithat Dayıoğlu’na ise Kiliseli Han’ın restorasyonuna start verdirtti. Arasta Projesi için de Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki’den sözü alan Allar, bu sefer de Kervan Otel’de ticari zekasını ortaya koydu.

Proje bittikten sonra Kervan Otel’in Atatürk Bulvarı’nda yer alacak dükkanlar Gerede Belediyesi’nin kasasına gelir getirecek ve otopark da Gerede Belediyesi’nin olacak. Otel ise yüklenici firma tarafından işletilecek. Hem ihaleyi alan firma hem de belediye bu işten kazançlı çıkacak.

500’ü de alacak!    

Kervan Otel ihalesinin ardından şartlar netleşirken, Kervan Otel’i 500 Bin TL karşılığında İl Özel İdaresi’nden alan Başkan Allar, edinilen bilgilere göre, projeye başlanılmadan önce bu 500 Bin TL’yi yüklenici firmadan alarak belediye kasasına koyacak.

Böylece cebinden 1 kuruş çıkmadan Kervan Otel’i ihale eden Allar, bu projede de ticarette nasıl bu günlere geldiğini bir kez daha gösterdi ve çok büyük bir işi başararak kendisine “helal olsun” dedirtmeyi başardı. Yüklenici firmanın Kervan Otel için yaklaşık 11 Milyon TL harcayacağı bilgisine ulaşıldı.

İhale sonrası Yenigün’e konuşan Belediye Başkanı Mustafa Allar; “Atatürk Bulvarı Üst yolda,  ekonomik ömrünü tamamlamış metruk vaziyette bulunan Kervan Otel binası yıkılarak yerine ilçemizin çehresini değiştirecek modern bir otel yapılacak. Kazan-Kazan ilkesi kapsamında hem belediyemiz hem yüklenici firma kazanacak. Bu sayede ilçemiz şehrin göbeğinde önemli bir yatırıma kavuşacak. Projemiz inşallah en kısa sürede tamamlanarak halkımızın hizmetine sunulacak. İlçemize ve hemşehrilerime hayırlı olsun.”dedi.

2 Yorumlar
gerede uşağı

Bir tane adam gibi icraat gösterinde bizde yanınızda olalım, 2014 yılında ki hiç bir porjinizi hayata geçirmediler. 1500 kişilik Gerkonsan ne alemde, TOKİ ne alemde, Yamaç kafe ne alemde, göç kaybını nasıl engelleyeceksiniz , sayın editör siz bunları Allah rızası için başkana sorun bizde destek verelim. Sayın editör bu yorumu yayınla lütfen sadece yorum kısmı koyup ta yorumları yayınlamamak ile taş koymayınız lütfen.

Tarık

Kervan otel de fasa fiso oldu. Alan firma teminatı yakıp tek taraflı sözleşmeyi fesih etmiş diye konuşuluyor

Cevap bırakın