22-Temmuz-2024 20:07:25

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
BİR DEVRİN BAŞLANGICI

BİR DEVRİN BAŞLANGICI

Devrim’den sonra 58 yıl beklenen yerli otomobil beklentilerin de üstünde beğeni oluşturdu. 7’den 70’e herkesimi ekran başına kilitleyen yerli otomobilimizi Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü, Belediye Başkanı Mustafa Allar, AK Parti İlçe Başkanı İsmail Çetin ve Gerede Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ersin Kaşka’ya sorduk. Bakın neler söylediler?  

“BİR ÜLKE DÜŞÜNÜN DEMİŞTİK!”

Yerli Otomobille ilgili düşüncelerini paylaşan AK Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü, “Bir ülke düşünün demiştik… Elhamdülillah, işte bu da bizim düşündüğümüz ve murad ettiğimiz ülke vesselam.”dedi.

“Hamdolsun bu güzellik AK Parti’ye nasip oldu” diyen Küpçü, “Yerli otomobilin üretime, istihdama ve ekonomiye yansımalarının oldukça büyük olacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Erdoğan’ın Türkiye’yi ekonomik bir dev haline getirmek için çabaladığını dile getiren Küpçü, “Türkiye’nin ilk yerli otomobili 2022’de yollarda olacak. Bir ülke düşünün demiştik… Elhamdülillah, işte bu da bizim düşündüğümüz ve murad ettiğimiz ülke vesselam. Bu günleri bizlere gösterdiği için Rabbimize hamdüsenalar olsun.”diye konuştu.

“58 YILLIK RÜYA GERÇEK OLDU”

Yerli otomobil ile ilgili duygularını paylaşan Gerede belediye Başkanı Mustafa Allar, “Türkiye’nin Otomobili”nin, Cumhuriyetin 100. yılı olan 2023’e damga vuracağını vurguladı.

Gerede belediye Başkanı Mustafa Allar, Ülkemiz için son derece kıymetli görülen yerli ve milli otomobilimizin beklentilerin de üstünde bir konsept ile tanıtıldığını belirtti ve yerli otomobilimizin bir dünya markası olacağına inandığını söyledi.

Allar, “Türkiye 3,7 milyar dolarlık ilk yerli otomobil projesini tanıttı. İlk otomobil girişimi Devrim’den 58 yıl sonra tüm hakları Türkiye’ye ait olan yeni yerli araç halkımızca da çok beğenildi. Yıllardır bugünü bekledik. Bugün gelinen noktada atılan bu adımla birlikte Türkiye’nin yolu açıktır. Bu önemli yatırımı ülkemize kazandırdıkları için başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum. 2022’de üretime başlayacak Türkiye’nin Otomobili” ile 58 yıllık rüya gerçek olmuştur.”dedi.

“YERLİ OTOMOBİL AK PARTİ’NİN VİZYONUNU ORTAYA KOYMUŞTUR”

AK Parti İlçe Başkanı İsmail Çetin, tanıtımı yapılan “Türkiye’nin Otomobili” ile 60 yıllık rüyanın gerçeğe dönüştüğünü ifade etti.

AK Parti İlçe Başkanı İsmail Çetin, yerli otomobil ile ilgili duygularını paylaştı. Yerli otomobilin gerek tasarımı, gerekse donanımıyla herkes tarafından beğenilmesinin önemli olduğunu belirten Çetin, Gerede’de 7’den 70’e herkesin televizyon başında yerli otomobili beklediğine tanıklık ettiklerini, 60 yıllık rüyanın gerçeğe dönüşmesinin çok büyük mutluluk olduğunu kaydetti.

Çetin, son olarak şu cümleleri kullandı; “Tanıtımı yapılan TOGG ile Türkiye’nin gücü tüm dünyaya gösterildi. Bu önemli yatırımı ülkemize kazandırdıkları için başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum. 2022’de üretime başlayacak otomobilimiz aynı zamanda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti’nin vizyonunu ortaya koymuştur.”

“DUYGULANMAMAK MÜMKÜN DEĞİLDİ”

Gerede Ticaret ve Sanayi Odası (Gerede TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Kaşka, “Türkiye’nin Otomobili”ni kendi imkanlarıyla üretmesinin gurur ve mutluluk verici olduğunu söyledi.

Türkiye’nin ilk yerli otomobilinin tanıtıldığı Gebze’de gerçekleşen büyük törende davetliler arasında yer alan ve yerli otomobili çıplak gözle gören isim olan TOBB Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi  ve Gerede TSO Başkanı Kaşka, izlenimlerini anlattı.

Yerli otomobilin beklediğinden daha güzel olduğunu ifade eden Kaşka, projenin kesinlikle ülke kalkınmasında önemli rol oynayacağını söyledi.

Kaşka, “Türk vatandaşı olarak yıllardır beklediğimiz bugüne şahit olmak gurur ve mutluluk verici” ifadesinde de bulunarak, “Salonda ışıklar yandığında duygulanmamak mümkün değildi. Bir çok kişinin gözyaşlarına tanık oldum. Bu büyük proje Türk Milletini birleştirdi. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve TOBB Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu olmak üzere tüm emeği geçenlerden Allah razı olsun.”dedi.

Cevap bırakın