20-Temmuz-2024 05:27:41

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
CHP İLÇE BAŞKANI RENKLİ, RENGİNİ BELLİ ETTİ

CHP İLÇE BAŞKANI RENKLİ, RENGİNİ BELLİ ETTİ

İSTİFA EDECEK Mİ?

CHP İlçe Başkanı Renkli, 22 Ağustos’ta CHP Yüksek Disiplin Kurulu tarafından partisinden ihraç edilip edilmeyeceğine karar verilecek olan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ile ilgili dikkat çeken ifadeler kullandı.

Renkli, Bolu Belediye Başkanı Özcan’ın sonuna kadar yanında olduklarını belirterek, “Tanju Başkanımızın ihraç edilmesini ummuyoruz ama Yüksek Disiplin Kurulumuz velev ki böyle bir karar aldı. Mahkemede de tüm gücümüzle Tanju başkanımızın sonuna kadar yanında olacağız.”dedi. Olumsuz bir durumda Renkli istifa edecek mi? Özcan, YDK’na sevk edilmeli miydi? Tüm bu soruların yanıtları CHP İlçe Başkanı Renkli ile yaptığımız özel röportajın detayında…  

CHP İlçe Başkanı Yusuf Renkli, 22 Ağustos’ta partisinin Yüksek Disiplin Kurulu tarafından ihraç edilip edilmemesine karar verilecek olan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ile ilgili nasıl bir tavır sergileyeceği hakkında gazetemizin sorularını yanıtladı. Özel röportajın ayrıntıları;

22 Ağustos tarihinde Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan için partinizin Yüksek Disiplin Kurulu bir karar verecek. Bu konudaki tutumunuz ne olacak?

Yusuf RENKLİ; “CHP Gerede İlçe Teşkilatı olarak tutumumuz net, Tanju beyin ihraç edilmemesini istiyoruz. Tanju Özcan başkanımızın sonuna kadar yanındayız, arkasındayız.”

Özcan’ın ihraç edilmesi durumunda tutumunuz ne olacak?

Yusuf RENKLİ; “Ben, dün olduğu gibi bugün de partiden ihraca karşıyım, her zaman da bu tutumda oldum. Tanju Başkanımızın ihraç edilmesini ummuyoruz ama Yüksek Disiplin Kurulumuz velev ki böyle bir karar aldı, mahkemede de tüm gücümüzle Tanju başkanımızın sonuna kadar yanında olacağız.”

Bolu Belediye Başkanı Özcan’ın ihraç olması durumunda ne olur, ihraç olmaması halinde ne olur?

Yusuf RENKLİ; “Bolu Belediye Başkanımız Tanju Özcan’ın ihraç olması halinde bir mahkeme hakkı doğuyor. Mahkeme de ihracı onaylarsa pek yapacak bir şey kalmıyor. Parti ile ilişiği başkanımızın kesilecek. Ama ben, buna ihtimal vermiyor, düşünmek bile istemiyorum.”

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, bu yaşananlardan sonra kesin ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edilmeli miydi? Aynı zamanda Hukukçu olarak bu soruyu yanıtlayabilir misiniz?  

Yusuf RENKLİ; “Bu parti yönetiminin bir tasarrufu. Bazı fiilleri disiplin suçu olarak değerlendirmiş olabilirler. Biz bu konuda aynı fikirde değiliz, ihracının istenilmesi hukuki bir hata diye düşünüyorum.”

Özcan’ın istifa etmesi halinde siz de partinizden istifa eder misiniz?

Yusuf RENKLİ; “Tanju Başkan ihraç olursa mı?”

Hayır, Tanju Başkan velev ki şunu dedi; “Ben CHP’den ayrılıyorum” yada başka bir partiye geçti, partinizden ayrılır mısınız?

Yusuf RENKLİ; “Biz Tanju Başkanımız yokken de CHP’deydik, Tanju Bey istifa etse de CHP’de kalırız. Böyle bir şey söz konusu olmaz. Biz fikir adamıyız, başkanımız istifa etti diye partimizden ayrılmayız. Bu ayrı bir şey ama sonuna kadar, tüm mücadelemizle Tanju Başkanımızın partimizde kalması için mücadele edeceğiz. İhraç olmaması için ne gerekiyorsa yapmaya da hazırız.”

Yönetim Kurulunuzun bu konudaki tutumu nasıl?  

Yusuf RENKLİ; “Tüm yönetimim olduğu gibi Tanju başkanımızın arkasında.”

Cevap bırakın