28-Şubat-2024 11:13:37

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
GEREDE OSB, 2 MİLYON TL HİBE DESTEĞİ ALIYOR

GEREDE OSB, 2 MİLYON TL HİBE DESTEĞİ ALIYOR

Gerede Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyette bulunan fabrikalarımıza nitelikli işgücü sağlayabilmek için GOSB’nin projesi kabul edildi. Gerede Organize Sanayi Bölgesi MARKA’dan yaklaşık 2 Milyon TL hibe desteği alacak.

GOSB Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Saraç; “Organize Sanayi Bölgeleri’nin sanayinin ihtiyaç duyduğu nitelikte insan kaynağı yetiştirmek için çok ciddi yatırımlar yaptığı aşikar durumdadır. Gerek teorik ve pratik eğitime gerekse fiziki alt yapıya yapılan bu yatırımların hepsinin ortak amacı, gençlerimizin üreten nesiller olarak yetişmesine katkı sağlamaktır. Şu anda Türk sanayisinin en önemli ihtiyacı, üretimde katma değeri artıracak niteliksel bir dönüşüm hamlesi yapmaktır.

Gerede Organize Sanayi Bölgesi olarak sürekli gelişen ve kendini yenileyen bir bölge olarak T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sosyal gelişmeyi destekleme programı(SOGEP) kapsamında hazırlamış olduğumuz proje ile Doğu Marmara Kalkınma Ajansından, Metal Döküm, Kimya Proses, Tekstil Boyama makineleri için 2 milyon 400 bin TL değerinde hibe başvurusu yaptık. Kabul edilen hibe başvurumuz ile alınacak makineler ve hazırlanan projenin hayata geçmesi için BAİBÜ Gerede MYO Müdürü ve Gerede Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekan VekiliProf. Dr. Ferudun Kaya ve GMYO Öğretim Elemanları ile birlikte Bölgemizde bulunan Tekstil, Jelatin ve demir çelik fabrikalarını ziyaret ettik. Verimli geçen bu ziyaretlerin ardından  karşılıklı yapılan istişareler ile Gerede OSB,  Gerede MYO, Gerede Uygulamalı Bilimler Fakültesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile kurulacak Mesleki Yeterlilik Merkezi için çalışmalarımız başlamıştır.

İLAMET METAL NAK. SAN. TİC. LTD. ŞTİ. Müdürü Sn. Coşar BIYIK, GENTUĞ TEKSTİL ÜRN. A.Ş. Müdürü Sn. Metin ÇETİNKAYA, LİNTER TEKSTİL ÜRN. A.Ş. Müdürü Sn. İrfan AKKUŞ, HALAVET GIDA SAN. TİC. A.Ş. Müdürü Sn. Kenan KAKUT ve GEREDE JELATİN SAN. TİC. A.Ş. Yetkilileri Adnan AKBAY, Hale BÜYÜKBOĞA’ ya misafirperverlikleri ve projeye desteleri için şükranlarımızı sunarız.

İnşallah bu niteliksel dönüşümü, Gerede OSB, BAİBÜ Gerede MYO, Gerede Uygulamalı Bilimler Fakültesi ve Gerede İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile yapacağımız mesleki yeterlilik merkezinde yetişen, hem teoride hem de pratikte iyi eğitim almış gençlerimizle birlikte başaracağız”diye konuştu.

1 Yorumlar
Aydın

Editör 2 milyona artık iki tane daire vermiyorlar ayrıca 2 tane Büyük banka kapandı nufus 10 bin civarlarında yüksek okul var sinema tiyatro Cafe yok gerede geredeli yok

Cevap bırakın