15-Temmuz-2024 05:50:29

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
Gözler Rektör’de!

Gözler Rektör’de!

Gerede Belediyesi tarafından ihaleye çıkartılan ve yapımına başlanılan Gerede Uygulamalı Bilimler Fakültesi Ek Bina inşaatında çalışmalar sürüyor. Bina yapımı için verdiği sözü tutan Başkan’dan sonra gözler yeni bölümlerin açılması için AİBÜ Rektörü’ne çevrildi.  

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile fakülteye dönüştürülen ve yeni ismi Gerede Uygulamalı Bilimler Fakültesi olan Fakültede, kampüs alanına ek olarak ihtiyaç duyulan binanın ihalesi geçtiğimiz aylarda yapıldı ve akabinde çalışmalar başladı.

Çalışmalar kapsamında; hafriyat çalışmaları tamamlandı ve zemin güçlendirme amaçlı fore kazık imalatları da tamamlandı. Kar yağışının etkisi ile duraklayan çalışmalar ilkbaharla birlikte tekrar hız kazandı. Hız kazanan çalışmalar ile birlikte ek binanın temeli geçen hafta atıldı.

İhale kapsamında; 3361,75 m2 zemin + 4 kattan oluşan 12 derslik, 4 laboratuvar, yemekhane, kafeterya, kütüphane, internet salonundan oluşan yapım işi gerçekleştirilecek. İhaleyi alan firma 615 takvim gününde işi teslim edecek.

Belediye Başkanı Mustafa Allar, “İlçemizi; sanayi, eğitim, turizm alanında geliştirmek için gece gündüz çalışmalarımıza devam ediyoruz. Eğitim alanında son derece iyi durumdayız. Yüksekokulumuza, Fakültemize yeni bölümler açılması için gayret gösteriyoruz. AİBÜ Rektörlüğümüz ile işbirliği halindeyiz. Ek bölümler açılabilmesi için ek bir binaya ihtiyaç hâsıl oldu ve bizde ilçemiz için bu binayı yapmaya talip olduk. Bolu Milletvekillerimiz Sayın Fehmi Küpçü ve Sayın Arzu Aydın’ın büyük katkılarıyla İlçemizi geliştirmeye ve dönüştürmeye devam ediyoruz. İnşallah pandemi sonrası okullarımız, üniversitelerimiz açıldığında yaptığımız yatırımların meyvesini hep birlikte alacağız”dedi.

Bina yapımı için verdiği sözü tutan Başkan’dan sonra gözler yeni bölümlerin açılması için AİBÜ Rektörü’ne çevrildi. Yeni açılacak bölümlere yakın zamanda öğretim üyesi alımlarının yapılması ve ardından açılacak 4 bölüme daha öğrenci alımı yapılması bekleniyor.

Cevap bırakın