22-Temmuz-2024 20:06:15

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
İŞADAMI DAYIOĞLU NEYE KIZDI?

İŞADAMI DAYIOĞLU NEYE KIZDI?

İşadamı Mithat Dayıoğlu’nun evsahipliğinde düzenlenen GERKAV Vakfı yemeğinde İşadamı Mithat Dayıoğlu’nun konuşması damga vurdu. Bir hayli üzgün olduğu dikkatlerden kaçmayan Dayıoğlu, bu üzüntüsünün nedenini de konuşmasında anlattı. Toplantıda 535 Geredeli üniversite öğrencisine burs verildiği açıklandı.

Vakıf Medeniyetinin günümüzdeki en önemli temsilcilerinden olan Ankara Merkezli Geredelilere ait GERKAV Vakfı, 535 Geredeli üniversite öğrencisine burs veriyor. Bu kapsamda Vakfın öğrenciler için tedarik etmesi gereken burs miktarında ağırlık Ankara ve İstanbul’daki Geredelilerin üzerinde. Gerede’deki işadamlarının ve hayırseverlerin katkısının artırılması amacıyla İşadamı Mithat Dayıoğlu tarafından organize edilen tanışma, kaynaşma ve istişare yemeğine Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, GERKAV Vakfı Başkanı Ziya Kahraman ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Siyasi Parti Temsilcileri, STK temsilcileri ile işadamları katıldı. Yemekli istişare toplantısı 01 Mayıs 2018 Salı günü saat 19.00’da Esentepe’de yapıldı.

Cenazesine rağmen!

Toplantıda Vakfın ihtiyaç sahibi 500’ün üzerinde öğrenciye burs vermekte olduğu ve bu seneki hedefin ise 550 Geredeli öğrenciye çıkarmak olduğu dile getirildi. GERKAV Vakfı Başkanı Ziya Kahraman; amcaoğlu ve eniştesi Ahmet Kahraman’ın vefatına rağmen toplantıya katılarak, vakıf anlayışının ve verilen sözde durmanın önemini bizzat göstermiş oldu.

GERKAV Vakfı Başkanı Ziya Kahraman, yaptığı konuşmada; “Vakfımızdan burs alan öğrencilerinin üçte ikisini bayan öğrenciler oluşturuyor. Vakıf olarak işimiz hayır hizmetleri ve eğitim hizmetlerine destek olmak. 25 yılda GERKAV Vakfımız 2000’i aşkın ihtiyaç sahibi öğrenciye burs verdi ve bu öğrencilerin Vakfımıza dönüş yapmaları konusunda gayretleri oldu. Vakıf, zaman zaman burs vermekte sıkıntı yaşadı ama bugün her ayın 15’inde hesaplara aksatmadan burslar yatırıldı ve bu konu bizim için çok önemli” dedi.

Vakfa her yıl 500’ü aşkın burs için yeni müracaat geldiğine değinen Kahraman, “ancak Vakıf bunun üçte birinin yeni burs taleplerini karşılayabiliyor, bu konuda bütün Geredeli hemşerilerimizden destek bekliyoruz.” diyerek sözlerini tamamladı ve izin isteyerek toplantıdan ayrıldı.

Beni üzdü!

İşadamı Mithat Dayıoğlu ise yaptığı konuşmasında; “Davet edilen sayıya göre katılımın düşük olması beni üzdü. Ama Geredelilere inanıyorum, hayır sahibi insanlardır. İnşallah herkesi tek tek ziyaret edeceğiz”diye konuştu.

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar ise yaptığı konuşmasında “Vakfımıza şükranlarımı arz ediyorum. Hayırsever hemşehrilerimiz sayesinde 525 öğrenci her ay 200 TL burs alıyor. Allah hepsinden razı olsun. Bu miktarın ne kadar önemli olduğunu bize gelen ve söyleyen öğrenci kardeşlerimizden biliyorum. Biz Gerede olarak inşallah üzerimize düşeni yapacağız” dedi. İstişare toplantısı katılımcıların fikir ve önerilerinin ardından sona erdi.

Cevap bırakın