15-Temmuz-2024 21:47:07

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
İşte rakipler

İşte rakipler

Dün oynanan karşılaşmaların ardından Bolu 1. Amatör Lig Grup maçları sona erdi ve Play-Off Grubuna çıkan 4 takım belli oldu. Haftalar önce Play-Off’a namağlup lider olarak katılmayı garantileyen Geredespor ile beraber A Grubunda Karacasu 2011spor direk Play-Off’a çıktı. Geredespor ayrıca grup maçlarını yenilgisiz bitiren tek takım olma başarısı da gösterdi.

B Grubunda ise Göynük Belediyespor ve Kızıkspor Play-Off’a direk katılan takımlar oldu.

Ligi A Grubunda 3 ve 4. sırada bitiren Bolu Gençlergücüspor ve Bolu Belediyespor, Ligi B Grubunda 3 ve 4. sırada bitiren Kıbrıscıkspor ile Özel İdare Köroğluspor A3-B4 ile B3-A4  eşleşecek şekilde tek maç eleme usulü yapılan müsabakalarda galip gelen takımlardan 2 tanesi daha Play-Off gurubuna yükselecek ve Play-Off gurubu 6 takımla tek grup çift devreli oynanacak.

Pazar günü oynanacak müsabakalarda tek maç usulü Bolu Gençlergücü-Özel İdare Köroğluspor karşılaşmasının galibi ile Kıbrıscıkspor-Bolu Belediyespor karşılaşmasının galibi Play-Off’a yükselecek.

Play-Off Grubunu oluşturacak 6 takım rakipleriyle 2’şer maç usulü karşılaşarak Bolu Amatör Lig’i şampiyon tamamlamaya çalışacak. Play-Off’ta en fazla puana sahip takım şampiyonluğu göğüsleyecek. Grup maçlarında namağlup ve en fazla puan toplayan temsilcimiz Geredespor, şampiyonluğun en büyük adayı olarak gösteriliyor.

Yeniçağa düşebilir

Bu sezon Bolu’yu BAL Ligi’nde temsil eden Yeniçağaspor, her sezon olduğu gibi küme düşmemek için mücadele ediyor. 13 takımın oluşturduğu BAL Ligi 6. Grup’ta 13 karşılaşmaya çıkan Yeniçağaspor 2 galibiyet, 2 beraberlik alarak 8 puan toplayabildi. Yeniçağaspor, BAL Ligi 6. Grup’ta 12. sırada bulunuyor. Bu sezon direk küme düşmesi muhtemel olan Yeniçağaspor, direk küme düştüğü takdirde Play-Off Grubu’nu şampiyon tamamlayan takım direk BAL Ligi’ne yükselecek. Yeniçağaspor, şayet küme düşmezse Bolu Amatör Lig şampiyonu ile tek maç usulü baraj maçı oynanacak. Baraj maçının galibi BAL Ligi’nde oynamaya hak kazanacak.

Cevap bırakın