19-Temmuz-2024 17:17:29

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
Mahkeme acımadı!

Mahkeme acımadı!

Gerede ilçesinde, bir ormanlık alana tarla açıp, 673 adet Hint keneviri eken ve jandarma tarafından yakalandıktan sonra uyuşturucu ticareti yapmak suçundan hakkında dava açılan Hasan B., 4 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Bolu 1. Ağır Ceza Mahkemesinde uyuşturucu ticareti yapmak suçlamasıyla tutuksuz yargılanan Hasan B.’nin duruşması tamamlandı. Gerede ilçesinde başka bir kişiye ait tarlaya 673 adet Hint keneviri eken ve şikayet ve takip üzerine yakalanan Hasan B.’nin ektiği Hint kenevirinden, krıminal Laboratuvar sonuçlarına göre 46 kilo 609 gram esrar maddesi elde edildiği tespit edildi.

“Tek kel ben miyim?”

Geçtiğimiz duruşmada, tutuksuz sanık Hasan B.; “Bu memlekette tek kel ben miyim veya tek kel Hasan ben miyim. Üzerime atılı suçlamayı kabul etmiyorum. Uyuşturucuya karşı olan bir kişiyim. Kesinlikle bahsedilen Kel Hasan ben değilim. Bana iftira atıyorlar. TIR şoförü olduğum için üzerime atılı suçlama tarihinde de Bolu’da değildim. Bunu da size ispatlarım. Bahsedilen orman içerisindeki tarla da bana ait değildir” demişti.

Sanığın avukatı Çağdaş Yikit, müvekkilinin suçsuz olduğunu, sadece Kel Hasan lakabından dolayı suçun ona yüklendiğini belirterek, Yeniçağa ilçesinde ikamet eden iki Kel Hasan lakaplı şahısların fotoğraflarını mahkemeye sundu. Mahkeme heyeti, Hasan B.’nin, bu suçu işlediğine kanaat getirerek, sanığı 4 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırdı. Şayet, İstinaf Mahkemesi kararı onarsa Hasan B. cezaevine girecek.

Cevap bırakın