22-Temmuz-2024 20:58:44

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
Masatlı Vali oldu

Masatlı Vali oldu

Bugün Resmi Gazetede yayınlanan kararname ile eski Gerede Kaymakamı Mustafa Masatlı, Ardahan Valiliği’ne atandı.

Resmi Gazete’de yayımlanan vali atamalarına ilişkin kararla 3 ilin valisi değişti. Ardahan Valiliği’ne atanan Mustafa Masatlı, vatandaşların gözyaşlarıyla ayrıldığı Gerede’den Ardahan Valiliği’ne uzanan yolda biran olsun görev aşkından vazgeçmedi.

Hakkı teslim edildi!

Gerede’den sonraki görev yerleri olan Tekirdağ Vali Yardımcılığı ve Kayseri Vali Yardımcılığı görevlerinde de halkın içinde olmaktan vazgeçmeyen ve Gerede’deki vatandaşların kendisini uğurladığı gün “Bir gün Vali olacaksın” dediği Masatlı’ya gün geldi ve hakkı teslim edildi.

Ardahan Valiliği’ne atanan Mustafa Masatlı’nın İlk, Orta ve Lise çağlarında hayli güç şartlarda yetişerek bugünlere gelmesi, yarının kaymakamları için de aslında bir örnek olmuş oldu. Güç şartlarda yetişmesi de onun her zaman halktan biri olmasına neden oldu. Gerede ile bağını koparmayan Masatlı’nın Vali olması en fazla memleketi sayılan Gerede’de mutluluğa neden oldu.

Vali Masatlı kimdir?

6.11.1969’da Sungurlu’da doğdu. İlk, Orta ve Lise öğrenimini Ankara ve Sungurlu’ da tamamladı. İ.Ü. Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü bitirdi. Cumhuriyet Üniversitesi Yönetim ve Çalışma Sosyolojisi Ana Bilim Dalında Yüksek Lisans yaptı.

Mülki İdare Mesleğine 1994 yılında Tokat Kaymakam Adayı olarak başladı. 8 ay süre ile İngiltere’de bulundu. Küre(Kastamonu) ve Yapraklı(Çankırı) Kaymakam Vekili olarak çalıştı. Ulaş(Sivas), Bahçesaray(Van), Demre(Antalya), Alaçam(Samsun), Gerede Kaymakamlıkları, Tekirdağ Vali Yardımcılığı ve Tekirdağ İl Özel İdare Genel Sekreterliği ile Kayseri Vali Yardımcılığı görevinden sonra 28.07.2015 tarihinde Mustafakemalpaşa Kaymakamlığı görevine başladı. Yurtiçi ve yurtdışı çok sayıda seminer ve çalışmalarda bulundu. İyi derecede İngilizce bilen Mustafa Masatlı evli ve 2 çocuk babasıdır. 27.12.2018 tarihinde yayınlanan Resmi Gazete’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın vali atamalarına ilişkin kararı ile Ardahan Valiliği’ne atandı.

Cevap bırakın