19-Temmuz-2024 17:18:26

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
Meclis yayla evlerini yeniden görüşecek

Meclis yayla evlerini yeniden görüşecek

Belediye Meclisi, 7 Mart Çarşamba günü 5 gündem maddesi ile toplanacak. Saat: 20:00 başlayacak toplantının en önemli gündem maddeleri 2 B’ye giren yaylalardaki taşınmazların satış fiyatları konusunun yeniden görüşülmesi ile önümüzdeki 3 yıllık bütçenin görüşülmesi konuları olacak.

Her ayın ilk haftasında toplanan Gerede Belediye Meclisi, Kasım ayı toplantısında önemli gündem maddelerini görüşerek karara bağlayacak.

Gündem maddelerinin ilkinde 2019-2020 ve 2021 çok yıllı bütçe görüşülecek. Bütçe kabul edildiğinde 2019 yılı bütçesi 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren geçerli olacak. Meclise madde madde aktarılması beklenen bütçenin ne kadar olacağı toplantıdan sonra netlik kazanacak.

Meclisin 2. gündem maddesi ise otopark yönetmeliğindeki değişiklikler hakkında İmar Komisyonu raporunun görüşülmesi olacak.

Yüzme havuzu kiraya veriliyor

Belediye Meclisi’nin 3. gündem maddesinde ise Yarı Olimpik Yüzme Havuzunun kiralama ihalesine çıkılması ve yüzme havuzunun kiralama süresinin belirlenmesi konusu görüşülecek. Meclisin onayının ardından Gerede Belediyesi, yüzme havuzunun kiralama ihalesine çıkacak. Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, daha önce verdiği beyanatlarda “kimse kiralamazsa Belediye olarak biz işletiriz.”diyerek yüzme havuzunun hangi şekilde olursa olsun vatandaşların hizmetine sunulacağı garantisini vermişti.

4. gündem maddesinde ise 136 ada 8 parseldeki 10 nolu dükkanın tapu devri görüşülecek.

Son madde yayla evleri

Belediye Meclisi’nin son gündem maddesi ise yayla evleri. 2B’ye giren yaylalardaki taşınmazlar bu toplantıda yeniden ele alınacak.

Seviller, Hacıveli, Rumşah, Bucak-Demirciler ve Hasbeyler mevkilerindeki Gerede Belediyesi’ne ait taşınmazların satış fiyatları konusunun tekrar görüşüleceği mecliste nihai kararın bu toplantıdan sonra çıkması bekleniyor.

Cevap bırakın