22-Temmuz-2024 19:28:55

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
“TOGG’UN KOLTUK DERİLERİNİ ÜRETMEYE TALİBİZ” DİYEMEDİK!

“TOGG’UN KOLTUK DERİLERİNİ ÜRETMEYE TALİBİZ” DİYEMEDİK!

Türkiye’nin deri ihtiyacının yarısını karşılayan Gerede, ismini daha fazla duyurabileceği ve Gerede’deki deri sektörünün Türkiye’nin ana merkezi olduğunu ilan edebileceği fırsatı ne yazık ki kaçırdı. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın ziyaretinde “yerli otomobil TOGG’un koltuk derilerini üretmeye talibiz” açıklaması ulusal basında geniş yankı uyandıracaktı.

Deri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’ne sanayicinin yaptığı yatırımlarla modern üretime geçen ve deri sektöründe Türkiye’nin deri üretim merkezi olmayı sonuna kadar hak eden Gerede, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın ziyaretinde önemli bir fırsatı kaçırdı.

Bakan Varank’a ilçedeki sanayi yatırımları, Deri OSB ve Karma OSB’de yaşanan gelişmeler gösterilirken, Varank’ın ziyareti ulusal basında pek yankı uyandırmadı.

Bakan Varank’ın ziyaretinde, “yerli otomobil TOGG’un koltuk derilerini üretmeye talibiz” açıklaması yapılması halinde büyük bir tanıtıma ihtiyacı olan Gerede Deri Sanayi, ulusal basında geniş şekilde yer alacağı gibi Türkiye’nin deri üretiminde ana merkez olduğunu da ilan etmiş olacaktı. Bu durum ne yazık ki “büyük talihsizlik” olarak dikkat çekti. Bu şekilde şehrin girişinde küflü “Dericiler Şehri Gerede” tabelasıyla kalacağız!

1 Yorumlar
Geredeli

İlk önce deri osbdeki su sorunu çözülsün

Cevap bırakın