15-Temmuz-2024 04:55:22

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
3. büyük yatırımın sözü alındı!

3. büyük yatırımın sözü alındı!

Son günlerde başkent girişimlerini sıklaştıran Belediye Başkanı Mustafa Allar, sanayicinin önünü açacak bir yatırımı daha ilçeye kazandırdı. Deri OSB’de kapasitenin artması sonucu ihtiyaç duyulan 2’nci Arıtma Tesisi için söz alındı, ihalesi Ocak ayında yapılacak. 18 ayda tamamlanacak projenin yaklaşık maliyeti 27 Milyon TL. Alınan yatırım 110 Milyon TL’lik Cezaevi, 30 Milyon TL’lik Biyolojik Arıtma Tesisi’nden sonra ilçeye kazandırılacak 3. en büyük yatırım olacak. Ayrıntılar haberin detayında…

Geçen hafta 3 sefer başkent Ankara’ya giden Belediye Başkanı Mustafa Allar, ASKİ’den merkezdeki tabakhane bölgesinin asfaltlanması sözünü aldıktan sonra Perşembe günü de AK Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü ile bir değerlendirme toplantısı yaptı ve yaşanan gelişmeleri Küpçü’ye aktardı. Allar ile Küpçü arasında geçen görüşmede seçimden sonraki 8 ayda yapılan çalışmalar ile bundan sonra yapılacak çalışmaların yol haritası çizildi.

Toplantının ardından Milletvekili Küpçü ile beraber Organize Sanayi Bölgeleri Genel Müdürü Ramazan Yıldırım’ı ziyaret eden Başkan Allar, Deri OSB’de yaşananları OSB Genel Müdürü Yıldırım’a anlattı ve şu anda Gerede Deri Organize Sanayi Bölgesi’nde 42 fabrika sayısına ulaşıldığını, bu 42 fabrikanın bir bölümünün üretime başladığını, bir kısmınınsa inşaat halinde olduğunu söyledi.

Altyapı çalışmaları tamamlandıktan sonra kısa sürede dolmaya başlayan Deri OSB’de yaşanan gelişmeler ile Belediye Başkanı Allar’ın azmini takdir eden OSB Genel Müdürü Yıldırım, “Sanayicilerimizin kısa zamanda Deri OSB’deki parselleri doldurmalarından oldukça memnun olduk. Bu aynı zamanda bölgedeki istihdamın, derideki üretim kalitesinin artması ve Gerede’nin deri üretiminde merkez haline gelmesi demek. Bakanlığımız her zaman sanayicinin yanında olmuştur, devletimizin yaptığı yatırımların bugün hayata geçmesi kadar güzel bir şey olamaz.”dedi.

Daha sonra Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü ile beraber Deri OSB’de üretim kapasitesinin artmasının yeni bir Arıtma Tesisi ihtiyacını doğurduğunu OSB Genel Müdürüne aktaran Allar, 2. Deri Arıtma Tesisi Projelerini görüşmede sundu. Yıldırım, yaklaşık maliyeti 27 Milyon TL olan projeye onay vererek, projenin yapım sözünü verdi.

2020’nin ilk ihalesi!

Özel görüşme sonrası Yenigün’e açıklamalarda bulunan Allar, “OSB Genel Müdürü Ramazan Yıldırım beyden 27 Milyon TL’lik yatırım olan yeni bir Deri Arıtma Tesisi sözünü aldık. Günlük 6 bin metreküp kapasiteli bu arıtma tesisinin ihalesi 2020 Ocak ayında gerçekleşecek. Bu proje aynı zamanda Sanayi Bakanlığı’nın 2020 yılında gerçekleştireceği ilk ihale olacak. Arıtma Tesisi 18 ayda tamamlanacak. Deri OSB’deki üretim kapasitesini yüzde 50 daha artırmayı hedefliyoruz ve Gerede’nin deri üretim merkezi olması için tüm gücümüzle çalışıyoruz.”dedi.

Alınan yatırım 110 Milyon TL’lik Cezaevi, 30 Milyon TL’lik Biyolojik Arıtma Tesisi’nden sonra ilçeye kazandırılacak 3. en büyük yatırım olacak.

Cevap bırakın