15-Temmuz-2024 04:34:14

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
30 Milyon TL’ye mal olacak Arıtma Tesisi yapımı başladı

30 Milyon TL’ye mal olacak Arıtma Tesisi yapımı başladı

D.S.İ. Genel Müdürü Mevlüt Aydın, Perşembe günü Gerede’ye geldi. Gerede Işıklı regülatörü ve Gerede evsel atık isale hattını inceleyen Aydın’a Belediye Başkanı Allar da eşlik etti. Burada 30 Milyon TL’ye mal olacak modern arıtma tesisinin yapımının start aldığı duyuruldu.

Yapımı tamamlandıktan sonra Deri Sanayi ve Karma OSB’nin atıkları ile evsel atıklar oluşturulacak isale hattıyla yeni biyolojik arıtma tesisine gönderilecek.

Başkan Allar, “Biyolojik, son derece modern bir arıtmaya kavuşacağız. D.S.İ. Genel Müdürü Mevlüt Aydın’la birlikte çalışmaları inceleyerek, yetkililerden bilgiler aldık.”dedi.

D.S.İ Genel Müdürü Mevlüt Aydın ve beraberindeki heyet, yapımı devam eden Türkiye’nin en uzun tüneli olan ve Ankara’nın 2060 yılına kadar içme suyu ihtiyacını karşılayacak Gerede Işıklı regülatörü ile 30 Milyon TL’ye mal olacak olan Gerede Biyolojik Modern Arıtma Tesisi’nin evsel atık isale hattında yapılan çalışmaları yerinde incelemek üzere Gerede’ye geldi.

30 Ağustos 2018 Perşembe günü Gerede’ye gelerek incelemelerde bulunan Mevlüt Aydın’a Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar da eşlik etti.

Burada 30 Milyon TL’ye mal olacak modern arıtma tesisinin yapımının start aldığı duyuruldu.

Yapımı tamamlandıktan sonra Deri Sanayi ve Karma OSB’nin atıkları ile evsel atıklar oluşturulacak isale hattıyla yeni biyolojik arıtma tesisine gönderilecek.

Belediye Başkanı Mustafa Allar, “Sofular Köyü yolu üzerinde, Gerede’ye 1 km mesafeli çökertme sistemli arıtma tesisi ihtiyaçlarımıza cevap vermiyordu. Ankara İçme Suyu gibi dünya çapında sayılı bir proje hayata geçerken, Bakanımız Veysel Eroğlu’ndan talepte bulunmuştuk. Gerede ilçemizin evsel atıklarının, Deri ve Karma O.S.B. fabrika atıklarının havzayı kirletmemesi için çok önem arz eden bir projeydi. Proje ihalesi yapıldı. Çalışmalar başladı. Biyolojik, son derece modern bir arıtmaya kavuşacağız. D.S.İ. Genel Müdürü Mevlüt Aydın’la birlikte çalışmaları inceleyerek, yetkililerden bilgiler aldık ve çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. İlçemize hayırlı olsun.”dedi.

2 Yorumlar
Ümit

Geçmiş olsun.15 yıldan fazla salınan atıkların hesabını bunu salan.müsade eden ve göz yuman yöneticiler versinler ama ahırete kaldı.kazandıkları paralar.zehirledikleri canlılar.insanlar..çevre..doğa...

Eren

Bu tesisin yatırımı yakında durur. Kasada para yok.

Cevap bırakın