19-Temmuz-2024 17:16:16

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
Allar’la yola devam mesajı mı?

Allar’la yola devam mesajı mı?

AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığının her sene tüm belediyelerden istediği “Kurumsal Performans Değerlendirme” raporlarının incelemesindeki verilere göre, Belediye Başkanı Mustafa Allar tebrik aldı.

En önemli kriterlerin başında 2014’te verilen vaatlerin ne kadarının gerçekleştirildiği, bütçenin yıllara oranla artışı, bütçenin ne kadarının yatırıma ayrıldığı, alınan tasarruf tedbirleri, borçlanma miktarı, hizmetlerde çekilen kredi miktarı, belediyenin borç durumu gibi önemli konularda Gerede Belediyesi’nin dönem sonu karnesi pekiyi olarak gösterildi.

Personel giderinin bütçeye oranı maksimum %30 olması gerekirken Gerede Belediyesi’nin %25. Seçim Vaatlerinin %85’i hayata geçmiş durumda. Sadece TOKİ Konutları ile Yamaç Kafe Projesinde ilerleme kaydedilemedi. TOKİ Konutlarında gerek arsa temini zorluğu gerekse ilçedeki konut bolluğu yaşanması nedeniyle talepler düşük kaldı. Yamaç Kafe ihalesi de yapılmıştı ancak ihaleyi alan firma teminatı yakma pahasına projeden vazgeçmişti. Gerede Belediyesi’de fayda-maliyet analizi yapmak üzere projeyi ilerleyen dönemde tekrar değerlendirmek üzere geri çekti. Belediye Bütçesinden yeni borçlanma yapmadan, geçmişten gelen kredi ödemelerini düzenli ödeyerek ve yapılan ciddi tasarruflarla Belediyenin araç filosu adeta yenilendi. Sıfır araçlar, hibe alınan araçlar ile hizmet kalitesi artırıldı. 40 araç alınırken ekonomik ömrünü tamamlamış bütçeye yük olan araçlar trafikten çekildi. İtfaiyeye 4, Fen İşlerinde kullanılmak üzere 13, temizlik işleri için 8, cenaze işleri için 2 ve diğer hizmetler için 12 araç olmak üzere piyasa değeri 8 Milyon TL değerinde toplamda 40 araç Gerede Belediyesi’nin araç filosuna katıldı.

Zorunlu giderler, vergiler, personel giderinin ardından bütçenin kalan kısmında yapılan harcamalarda yatırıma ayrılan bütçe yüzde ellilere ulaştı. Bu rakama ise Yüzde 25’lerden gelindi. Birçok belediye %30’u aşamazken Gerede Belediyesi İlçenin kronik sorunlarını çözerken yatırım payını da artırmış oldu. Gerede Belediyesi’nin gelir-gider dengelerinin uygun olması, yatırıma ayrılan bütçenin yüzde 50’den fazla olması, doğrudan temin limitlerinin ortalamanın altında uygun olması takdir edilirken AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Mehmet Geldi, Belediye Başkanı Mustafa Allar’ı tebrik ederek hayırlı hizmetlerinin devamını diledi.

“Kurumsal Performans Değerlendirme” raporunun en mühim kalemleri olan bu göstergelerin hepsinde Gerede Belediyesi artı konumunda ve karnesi pekiyi.

Mustafa Allar, yaptığı açıklamada, “Allah’a hamd olsun ki Gerede Halkının omuzlarımıza yüklediği emanete en iyi şekilde sahip çıktık. Geçmişi 30-40 yıla varan çözülememiş, ilerleme kaydedilememiş sorunları çözdük. Vaatlerimizi yerine getirirken vaat edilmemiş birçok projeyi de hayata geçirdik. Bütün bunlar olurken bütçemizi en faydalı bir şekilde yönettik. Tasarruf tedbirlerimizle borçlanmadan projeler gerçekleştirdik. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını kimseye yedirmedik. Alacaklarımızı tahsil ederken kim olduğuna bakmadık. Ayrımcılık yapmadık. Şeffaf Belediyeciliği şiar edinen Partimizde bizlere yönelik yaptığı denetimlerde de şahsımızı ve ekibimizi tebrik etti. Hız kesmeksizin yatırımlarımıza devam edeceğiz. Bugüne kadar hiç popülist davranmadık, seçim var diye de çizgimizi bozmadan ihtiyaç duyulan tüm çalışmalara devam edeceğiz” dedi.

2 Yorumlar
Muharrem İMAMOĞLU

Gerede belediyemizi tebrik eder çalışmalarında başarılar dilerim. Emekli müftü Yeniçağa Akıncılar köyünden

MEMET

ESENTEPE GERKONSAN NE OLDU

Cevap bırakın