15-Temmuz-2024 05:10:48

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
Antalya Valisi’nin Gerede anıları depreşti! 

Antalya Valisi’nin Gerede anıları depreşti! 

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, kaymakam olarak ilk görev yeri olan Gerede’deki anılarından bahsetti. Vali Yazıcı, ilk görev yeri olmasından ötürü heyecandan ayaklarının titrediğini söyledi.

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, AHENK (Antalya’da Hedeflenen Eğitime Nitelik Kazandırma) Projesi kapsamında öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi.

Ziyaret kapsamında öğrencilerle kitap okuyup sonrasında ise yalan, dostluk ve kitap üzerine sohbet eden Vali Yazıcı, öğrencilerin geleceğe dair hedeflerini dinledi. Hayallerinden öğrencilik yıllarına, günlük hayatından Valilik görevine kadar birçok konuda görüş ve düşüncelerini öğrencilerle paylaşan Vali Yazıcı, gençlerle birlikte olup sohbet etmekten son derece mutlu olduğunu ifade etti.

120 öğrencinin katıldığı etkinlikte Buse adlı bir öğrencinin meslek hayatınızda en çok ne zaman heyecanlandınız sorusuna samimiyetle cevap veren Vali Yazıcı; “Bolu’nun Gerede diye bir ilçesi var. Eğitim öğretimin başladığı hafta ben Gerede’ye kaymakam vekili olarak atanmıştım. İlk görev yerimdi. İlçe Milli Eğitim Müdürü gelip bütün okullarda ki öğretmenleri toplayıp sene başı toplantısı yapıyoruz, kaymakamlarımızda katılıyor dedi. Ben de bir sürü hazırlık yaptım, Öğretmen Evi’nde toplandık. 100’e yakın öğretmen vardı. Bacaklarımın titrediğini hissettim. Oysa ki daha düne kadar öğrenciydim. İlk defa öğretmenlere talimat vereceğim için çok heyecanlanmıştım.

Ben insanların her şeyin merkezinde olduğuna inanıyorum. Her şeyin en iyisi de en kötüsü de insanoğlu için yapılıyor. İnsan yararına olan aşılarda, milyonlarca insanın ölümüne sebep olan atom bombası da insanlar için yapılıyor. Dolayısıyla ben meslek hayatım boyunca iyi insan yetiştirmenin her şeyin önünde olduğunu düşündüm. Makamımı ve gücümü kullanarak iyi insan yetiştirmek noktasında ne yapabilirimi aradım ve hayat buldurmaya çalışıyorum. Ne kadar başarılı olduğumu ben ayrıldıktan sonra arkadaki kişiler değerlendiriyor.”şeklinde konuştu.

Cevap bırakın