20-Temmuz-2024 06:35:38

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
Arıcılar toplandı!   

Arıcılar toplandı!   

Gerede’deki arıcılar, iklim değişikliği ve verimliliğin artırılması yöntemleri ile ilgili bilgilendirildi.  

Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği tarafından Gerede arıcısına küresel iklim değişikliği, arı ölümleri ve kışlık besleme yöntemleri ile ilgili seminer verildi.

01 Şubat 2023 Çarşamba günü Gerede İmam Hatip Gönüllüleri Derneği’nde düzenlenen seminerde arcılara bilgilendirmeyi Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Halil Yeninar ve Ziraat Yüksek Mühendisi ve Ana Arı Islah Uzmanı Alim Tutar yaptı.

Bolu Arı Yetiştiricileri Birliği Gerede Temsilcisi Mehmet Şimşek, “Bu tür seminerlerle Gerede’de bal verimliliğini artırmanın yanı sıra bilimsel çözümlerle arıcılık yapılmasının ne kadar önemli olduğunu görüyoruz.”dedi.

Şimşek, düzenlenen seminerden sonra Prof. Dr. Halil Yeninar, Ziraat Yüksek Mühendisi Alim Tutar ve Bolu İli Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı İsmail Ünalan’a teşekkür etti.

Geredeli arıcılar ise seminerin çok verimli geçtiğini belirterek, İsmail Ünalan ve Mehmet Şimşek’ten böyle arıcıları bilgilendirecek seminer ve konferansların tekrarlanması talebinde bulundular.

Cevap bırakın