20-Temmuz-2024 06:35:12

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
BİLGİEVİ ARTIK UZAKTAN EĞİTECEK

BİLGİEVİ ARTIK UZAKTAN EĞİTECEK

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan karar neticesinde ara verilen eğitim nedeniyle, Gerede Belediyesi Ramazan Dede Bilgievi’nde uzaktan eğitim 23 Mart’tan itibaren başladı.

Ramazan Dede Bilgievinde görevli öğretmenler,Bilgievi’ne kayıtlı olan 250 öğrenci ile 23 Mart itibariyle uzaktan eğitim sistemine başladı. Öğrencilere whatsapp üzerinden verilen ödevler, velilerin nezaretinde öğrenciler tarafından yapılıyor. Yapılan ödevlerin kontrolü yine whatsapp üzerinden, Bilgieviwhatsapp grubuna öğrencilerin yaptıkları ödevi göndermesi ile gerçekleşiyor. Değerler eğitimini, hadis eğitimini, İngilizce eğitimini ve verilen kitap okuma ödevlerini öğrenciler, öğretmenleri nezaretinde yine uzaktan eğitim üzerinden tamamlıyor.

Öğrenciler ve veliler uzak ve hasret kaldıkları Bilgievine uzaktan eğitim sayesinde öğretmenler ile iletişimini koparmadan devam ediyor. Veliler yapılan uygulama nedeniyle Ramazan Dede Bilgievi Müdürlüğüne ve Belediye Başkanı Mustafa Allar’a teşekkür ettiler.

Cevap bırakın