19-Temmuz-2024 17:38:31

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
BAKANDAN SÜRPRİZ ZİYARET

BAKANDAN SÜRPRİZ ZİYARET

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Gerede ilçesinde özel sektör tarafından yapımı devam eden sanayi yatırımlarını inceledi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Bolu’nun Gerede ilçesinde özel sektör tarafından yapımı devam eden sanayi yatırımlarını inceledi.İlçede savunma sanayi alanına yönelik faaliyet yürütecek fabrikanın inşaat alanını gezen Varank, fabrika yetkililerinden bilgi aldı.

Daha sonra Gerede Karma Organize Sanayi Bölgesi’ne geçen Varank, inşaatı süren ve bu ay sonunda üretime başlaması planlanan jelatin fabrikasında inceleme yaptı.Varank, gazetecilere yaptığı açıklamada, Bolu’ya ani ziyaret gerçekleştirdiğini belirterek, “Savunma sanayi alanında çok önemli bir firmamızın yatırımını inceledik. Türkiye’nin ihtiyacı olan önemli bir alt yapıyı şu anda Gerede’de kuruyorlar. Detaylara girmeyelim ama başından itibaren takip ettiğim bir yatırımdı. Bugün de ne aşamadalar, bizzat görerek bilgi aldım. İnşallah bu yaz sonuna doğru ilk üretimlerini gerçekleştirecekler.”diye konuştu. Ayrıntılar Yenigün Gazetesi’nde…

Cevap bırakın