15-Temmuz-2024 20:36:13

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
BU KIŞ DA AYAKLARI ÜŞÜMEDİ

BU KIŞ DA AYAKLARI ÜŞÜMEDİ

2014 yılında İmam Hatip İsmail Yerlikaya ve arkadaşları tarafından kurulan Gerede İmam Hatip Gönüllüleri Derneği, hayır hizmetlerinde dur durak demeden devam ediyor. “Bu kış kimsenin ayağı üşümeyecek” sloganıyla kışlık bot dağıtımı gerçekleştiren dernek, kış gelmeden 1680 çift botu ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına ve gençlerine hediye etti. Dernek binasında pandemi kurallarına uygun olarak gerçekleştirilen dağıtımda herhangi bir izdiham yaşanmadan randevu usulü uygulandı. Çocukların mutluluğu ise görülmeye değerdi.

Pandemi öncesi, haftalık dernek lokalinde sohbet programları, dernek lokalinde yine gençlere yönelik ders çalışma ortamı, masa tenisi ve langırt gibi zararlı olmayan oyunlarla ders sonrası öğrenciler için stres atma imkânı da sağlanıyordu.

Her Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerinin evlerine bizzat gidilerek kumanya dağıtımı gerçekleştirilirken 2021 Ramazan ayında da bu yardımlara devam edileceği belirtildi.

İmam Hatip Gönüllüleri Derneği Başkanı İsmail Yerlikaya; “Kuruluş amacımız Gerede’mizdeki eğitim kalitesini, standartlarını, fiziki koşullarının daha da iyileştirilmesi noktasında kamuya destek vermek. Çocuklarımızın sadece okuduğu okulun fiziki koşullarını iyileştirmek değil, onların dünyevi olduğu kadar uhrevi donanımlara da sahip olması hem dünya hem ahiret mutlulukları için çaba göstermek. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Beyefendi’nin göstermiş olduğu yolda, geleceğimizin teminatı gençlerimizin nitelikli, milli ve manevi duygulara sahip olması nihai hedefimizdir. Dernek Başkanı İsmail Yerlikaya ayrıca “Biz sadece imam hatip okulları için değil diğer okullarımız ve yurtlarımızla alakalı çalışmalarda yapıyoruz. Bütün okullarımızın öğrencileri bizim. Bütün okullarda ihtiyaç sahibi bir öğrenci varsa biz her zaman yardıma hazırız. İhtiyaç sahiplerine yönelik faaliyetlerimiz devam edecek. Bütün kamu kurum ve kuruluşlarıyla ve diğer sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliğine açığız”diye konuştu.

Cevap bırakın