15-Temmuz-2024 20:15:44

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
17 MİLYON TL’Yİ ALDI

17 MİLYON TL’Yİ ALDI

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank’tan Deri OSB’ye yapımı planlanan Düzenli Depolama Alanı Projesi için 17 Milyon TL destek aldı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdiği Gerede’de bakana bir sunum yapan Allar, ikili görüşmede Deri OSB’ye düzenli depolama alanı yapılması gerektiğini söyledi. Deri OSB’ye 52 Milyon TL’ye yeni bir arıtma tesisi yapıldığını belirten Allar, bu arıtma tesisi ile üretim kapasitesinin 2 katına çıkacağını söyledi. Arıtma tesisi gibi düzenli depolama alanı yapımının da şart olduğunu vurgulayan Allar, bu konuda Varank’tan destek beklediklerini söyledi. Bakan Varank; talebi kabul ederek gerekli talimatı verdi ve 17 Milyon TL maliyet hesaplanan Düzenli Depolama Alanı Projesi yapımını kabul etti.

Bakan Varank’ın ziyaretinin ardından bir açıklama yapan Allar, “Sayın Bakanımıza İlçemizde ihtiyaç duyulan yatırımlar ile ilgili dosyamızı sunduk. Bakanımız dosyalarımızı olumlu karşıladı. Deri İhtisas Organize Bölgesinin en büyük ihtiyaçlarından olan ve 17 Milyon TL maliyetli Düzenli Depolama Alanı Projesi yapımı talebimizi kabul etti ve gerekli talimatları verdi. Sayın Bakanımız gerek Karma OSB gerek Deri OSB için her zaman bizlere gerekli desteği verdi. Pandemi dönemi olmasına rağmen Gerede İlçemizde üretimin durmadığına ve fabrikaların çalıştığına şahit olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Sayın Bakanımıza bugüne kadar verdiği ve bundan sonra vereceği hizmetler için şahsım ve ilçe halkım adına şükranlarımı sunuyorum. Bu kazanımların elde edilmesinde Ankara’da elimiz ayağımız olan Milletvekillerimiz Fehmi Küpçü’ye, Arzu Aydın’a ve Bolu Valimiz Ahmet Ümit’e, Gerede Kaymakamımız Sayın Cengiz Ayhan’a, İlçe Başkanımız İsmail Çetin’e, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Ersin Kaşka’ya, Belediye Meclis Üyelerimize, teşkilâtımıza ve desteğinin esirgemeyen İlçe Halkımıza teşekkür ederim. Elbirliği ile İlçemizi çok daha geliştirip her yönden büyütmeye devam edeceğiz”diye konuştu.

Cevap bırakın