15-Temmuz-2024 04:54:04

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
Biyolojik Arıtma Tesisi ihalesi 30 Ocak’ta 

Biyolojik Arıtma Tesisi ihalesi 30 Ocak’ta 

30 Milyon TL’ye mal olacak modern biyolojik arıtma tesisinin ihale tarihi belli oldu. Yapımı tamamlandıktan sonra Deri Sanayi ve Karma OSB’nin atıkları ile evsel atıklar oluşturulacak isale hattıyla yeni biyolojik arıtma tesisine gönderilecek.

Yaklaşık maliyeti 30 Milyon TL olarak belirlenen Gerede Biyolojik Arıtma Tesisi’nin yapım ihale tarihi belli oldu. Tesisin ihalesi 30 Ocak Çarşamba günü DSİ tarafından gerçekleştirilecek. Salur Köyü yol güzergahı üzerinde bulunan eski arıtma tesisi yeni arıtmanın tamamlanmasıyla beraber kaldırılacak.

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, Biyolojik, son derece modern bir arıtma tesisinin Gerede’ye kazandırıldığını belirterek, Biyolojik Modern Arıtma Tesisi tamamlandıktan sonra Deri Sanayi ve Karma OSB’nin atıkları ile evsel atıkların oluşturulacak isale hattıyla yeni biyolojik arıtma tesisine gönderileceğini söyledi.

Allar, “Sofular Köyü yolu üzerinde, Gerede’ye 1 km mesafeli çökertme sistemli arıtma tesisi ihtiyaçlarımıza cevap vermiyordu. Ankara İçme Suyu gibi dünya çapında sayılı bir proje hayata geçerken, dönemin Bakanı Veysel Eroğlu’ndan arıtma tesisi talebinde bulunmuştuk. Gerede ilçemizin evsel atıklarının, Deri ve Karma O.S.B. fabrika atıklarının havzayı kirletmemesi için çok önem arz eden bir projeydi. Proje ihalesi yapıldı. Çalışmalar başladı. Biyolojik, son derece modern bir arıtmaya kavuşacağız. Tesisin ihalesi 30 Ocak Çarşamba günü DSİ tarafından gerçekleştirilecek.”dedi.

Cevap bırakın