22-Temmuz-2024 20:53:56

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
“Bizim önderimiz belli”

“Bizim önderimiz belli”

Gerede Belediyesi, İlahiyatçı Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu’nu Gerede’deki sevenleri ile buluşturdu. Melih Gökçek Kültür Merkezinde Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu ile En-Nezir (s.a.v) söyleşi programı düzenlendi. Gerçekleşen konferansa vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi ve salonu hınca hınç dolduran vatandaşlar duygu dolu anlar yaşadı.

Kendisini Gerede’deki sevenleriyle buluşturan Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar’a teşekkürlerini sunan Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, bir saatten fazla süren söyleşide İslam dinindeki hoşgörü anlayışı ile Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in ahlak ve faziletlerle dolu hayatına kadar farklı konulardaki düşüncelerini paylaştı.

Peygamberin yol gösterici olduğunu belirten Hatipoğlu, “Bizim özgürlüğümüz; dünyamız ve ahiretimiz ama her şeyimiz Allah’ımız ve Resulümüzdür, yüce Allah bizi bundan ayırmasın. Kendine kul, habibine Rabbim bizleri ümmet eylesin. Bizim önderimiz belli, biz Hz. Muhammed’e tutkunuz, onun yolunu yol edinmişiz’ onun sevdiğini sevmişiz, onun uzak olduğundan uzak olmuşuz, biz ona teslim olmuşuz. Bu imanın bir gereğidir ve bizim imanımız böyle bir imandır, sallantıda olan bir iman değildir.”dedi.

Peygamber Efendimiz’in en büyük yol gösterici olduğunu ifade eden Prof. Dr. Hatipoğlu, “Bütün peygamberlerimizin ortak özellikleri olan Allah’a iman ve bağlılık, sabır, ahlak, sadakat, paylaşım, yardımlaşma, hoşgörü ve merhamet anlayışı son peygamberimiz Hz. Muhammed’in üzerinde toplanmıştır. Hayatımızın bütün problemlerini Peygamber Efendimiz’in hayatına ve yaptıklarına bakarak çözüme kavuşturabiliriz. Peygamber Efendimiz’in belirlediği yolda gidersek asla yanlış yapmayız ve düzgün bir hayata sahip oluruz. Bizim rol modelimiz ve örnek aldığımız tek isim; Hz.Muhammed’dir.”dedi.

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, bir saat süren söyleşinin sonunda Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu’na çeşitli hediyeler verdi.

Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu’nun alanında uzman ve deneyimli bir din adamı olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Mustafa Allar, “Davetimize icabet ederek tekrar Geredeliler ile bir araya gelen Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu’nu Gerede’de ağırladığımız için mutlu olduk. İslam, Ehl-i Beyt ve Peygamber aşığı olan hocamız, İslamı aslı ve özü itibariyle ülkemizde en iyi bilen alimlerden ve büyüklerimizdendir. Uzun yıllardır edindiği bilgilerini ve deneyimlerini halkımızla paylaşmak, hemhal olmak adına etkinliklere katılan, küçüğünden büyüğüne kadar herkese sevgiyle yaklaşan kıymetli hocamıza bize vakit ayırdığı için teşekkür ediyorum.”dedi.

Cevap bırakın