22-Temmuz-2024 20:51:31

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
Çarşamba ve Perşembe kar geliyor

Çarşamba ve Perşembe kar geliyor

BELEDİYE HAZIR

Geçen hafta ilçemizi etkisi altına alan soğuk hava dalgası ve yoğun kar yağışı sonrası karla mücadele başladı. Karla mücadelede, sabahın ilk ışıklarından itibaren yapılan çalışmalar ile yollar açık bırakılıyor ve Başkan Allar tarafından Belediye bünyesine kazandırılan iş makinaları karla mücadelede büyük destek sağlıyor.

Bu hafta meteorolojiden alınan bilgilere göre, Çarşamba ve Perşembe günleri kar yağışı bekleniyor. Bugün ve yarın bulutlu, Cuma günü ise parçalı bulutlu bir havanın hakim olması bekleniyor. Kar yağının görüleceği Çarşamba ve Perşembe günleri hava sıcaklıklarının eksi 7 dereceye kadar düşeceği belirtildi.

Gerede Belediyesi’nden yapılan açıklamada, ağır kış şartlarına karşı Gerede Belediyesi Atölye ekiplerinin hazır hale getirildiği belirtildi. Şehir içi ana arterler başta olmak üzere, okul çevreleri, hastane giriş çıkışları ve önemli noktalarda tuzlama çalışmalarının akşam saatlerinden itibaren yapıldığının ifade edildiği açıklamada; 2 Kepçe, 3 greyder ve 2 adet kar küreme ve tuzlama araçlarıyla atölye ekiplerinin garajda hazır beklediği kaydedildi.

Belediye Başkanı Mustafa Allar ise şu açıklamayı yaptı; “Geçtiğimiz yıllardaki karla mücadelelerde ekiplerimiz olağanüstü çaba göstererek halkımıza mümkün olduğu kadar olumsuzluk yaşatmadan kar yağışlarının başladığı ilk günlerden itibaren gece yarılarına kadar çalışarak aynı gün içersinde hiçbir noktada kapalı yol bırakmayacak şekilde çalıştılar. Herhangi bir hava muhalefetine karşı hazırlanan acil eylem planına göre hareket eden Atölye Amirliği Ekiplerimiz, kar yağışı ve olumsuz hava şartlarına karşı hazır durumda. Kar yağışlarında yeni iş makinaları, kar küreme ve tuzlama araçları ile çalışmalar yapılıyor”

Cevap bırakın