15-Temmuz-2024 04:58:26

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
Çetin, kongreden sonra sıcağı sıcağına konuştu;

Çetin, kongreden sonra sıcağı sıcağına konuştu;

“ACEMİLİĞİMİZİ ATTIK!”

Geredespor Kongresi’nin ardından yeniden başkanlık görevine getirilen İsmail Çetin, “Takımızın geçen sezon yaş ortalaması 21’di. Bu bizim için çok önemli. Bu sezon ilk 11’de oynayan 9 futbolcumuz ile devam edip birkaç transfer ve alt yapı takviyesi ile yolumuza devam edeceğiz. Yani ana iskeleti koruyoruz. Biz geçen sezon şampiyonluğu 1 puan ile kaçırdık ancak şunu anladık para futbolda önemli ancak yüreğini ortaya koyan futbolcu daha önemli. Geçen sezon kurduğumuz takım çok para almadı ancak bize göre iyi bir iş başardılar.”dedi.

Geredespor Başkanı İsmail Çetin, kongreden sonra sıcağı sıcağına açıklamalarda bulundu. Bundan sonraki yol haritaları ile ilgili bazı bilgiler paylaşan Çetin, “Göreve geldiğimizde hedefimizi 3. Lig olarak koyduk ve iyi bir takım oluşturduk. 8 profesyonel liglerde mücadele etmiş futbolcu aldık. BAL Ligi’ni ilk sezonumuzda 7. sırada tamamladık. Ancak vicdanen bu konuda rahatız çünkü BAL Ligi’nde çok sayıda il takımını geride bıraktık ve il takımlarının bütçesine nazaran çok büyük bir iş başardık. Özellikle tüm İstanbul takımlarından puan almayı başardık. Ancak içime sindiremediğim baraj maçında penaltı atışlarıyla şansız şekilde BAL Ligi’ne veda ettik. Bizler gibi BAL Ligi’nde mücadele eden bir çok büyük kulübün yarası bu baraj maçları. Ancak TFF’nin nihai kararı baraj maçlarının oynanması yönünde.”dedi.

Takımı gençleştirdik

Sözlerinin devamında, “BAL Ligi’ne veda ettikten sonra takımı gençleştirmeye ve bizi uzun yıllar taşıyacak bir yapıya büründürme yoluna gittik.” diyen Çetin, “Takımımızın geçen sezon yaş ortalaması 21’di. Bu bizim için çok önemli. Bu sezon ilk 11’de oynayan 9 futbolcumuz ile devam edip, birkaç transfer ve alt yapı takviyesi ile yolumuza devam edeceğiz. Yani ana iskeleti koruyoruz. Biz geçen sezon şampiyonluğu 1 puan ile kaçırdık ancak şunu anladık para futbolda önemli ancak yüreğini ortaya koyan futbolcu daha önemli. Geçen sezon kurduğumuz takım çok para almadı ancak bize göre iyi bir iş başardılar. Hatta şampiyon Göynükspor’a bu takım her iki maçta da yenilmedi, yendi ve diğer maçta berabere kaldı. Şunu belirtmek isterim ki; biz üzerimizdeki acemiliği attık. Artık yolumuza yüreğiyle oynayacak olan futbolcularla devam edeceğiz. Bu sezon olgun ve birbirini daha iyi tanıyan bir takımımız sahada olacak.”dedi.

Artık siyaset üstü!

Kamp tesisi için teşekkür eden Çetin, “Bu takımın kalacak yeri yani sosyal tesisi olmak zorunda” şeklinde düşüncelerimiz oldu. Çünkü Bolu’da toplanarak maçlarımızı yapmamız takımımızı bir bütün haline büründüremiyordu. Kesinlikle BAL Ligi’nde disiplinli bir takım olması, takımın başında da kampa giren takımı yöneten, futbolcuların yemeğinden, antrenmanına dek tüm gözlemi sağlayabilecek bir teknik ekibin olması gerekiyordu. Bu ihtiyaca binaen Sayın Milletvekilimiz ve Belediye Başkanımız bizi yalnız bırakmadı. Oturduk, istişare ettik ve sağolsunlar bu kamp tesisini Geredespor’a kazandırıyorlar.

Geredespor, artık siyaset üstü bir kimliğe büründü. Bundan sonra aslolan Geredespor ve bundan önceki sezonlarda olduğu gibi futbolcuların kalacak yer sıkıntısı, kamp sıkıntısı olmayacak. Takım bir bütün halinde maçlarını oynayarak başarıya ulaşmaya çalışacak. Yine bizden önce sahamız kötüydü yine bu sezon Gerede Şehir Stadyumu zemini yapılıyor ve bu sezon maçlarımızı kendi stadımızda oynayabileceğiz. Sahamızda oynamamıza karşın, kamp tesisimizin olmamasına karşın bizler iyi bir başarı yakaladığımızı düşünüyoruz. Artık elimiz güçlü. Önümüzdeki sezon BAL Ligi’ne çıkabilirsek ki ilk hedefimiz bu BAL Ligi için takımızın kendi kamp tesisinde olacak.

Bütçe 480 Bin TL

Bitçe konusunda da bazı bilgiler paylaşan Çetin, “Bütçemiz 480 Bin TL. Ancak son 2 sezonda 1 Milyon TL’nin üzerinde para harcadık. Bu paranın 890 Bin TL’si ilk sezon BAL Ligi’nde, kalan kısmı ise geçen sezon Amatör Lig’de harcandı. Resmi hiçbir gelirimiz yok. Yeniçağa Kuş Cenneti mesireliğine girmek bugün 10 TL. Biz Esentepe’de bu uygulamayı yaptığımızda bazı eleştiriler ile karşılaştık. Bundan sonra artık Geredespor’a kalıcı gelir getirici kaynaklar bulmamız şart. Bizden sonra Geredespor başarıyla yoluna devam edecekse bu kalıcı gelirler ile olacak.”diye konuştu.

1 Yorumlar
Halil Alioğlu

İsmail bey,hayırlı olsun,can-ı gönülden başarılar dilerim,sabit gelire ihtiyacınız olduğunu ifade ediyorsunuz haklı olarak,bizim zamanımızda da bu ihtiyacı düşünerek(23 yıl önce),halı sahayı yaptırdık,mülkiyetin % 25 i Geredespor un idi,ayrıca kiracılığınıda almış ve o zaman aylık 2500 tl.gelir alıyorduk,bizden sonra hisselerimiz özel idareye kira borcuna karşılık iki seferde satılmış ve o paralar harcanmıştır,satanların kulakları çınlasın,lütfen nasıl ve kimler satmıştır,sorgulayın,hangi şartlarda o tesis yapılmıştır,o zamanki yönetim bunu çok iyi bilir,keşke satılmasaydı ve sizler daha rahat çalışırdınız,yazık oldu,selamlar,sevgiler...

Cevap bırakın