15-Temmuz-2024 04:36:53

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
BU SEFER DE OLMAZSA ARTIK BU İŞ OLMAZ!

BU SEFER DE OLMAZSA ARTIK BU İŞ OLMAZ!

Cuma günü gerçekleşen Geredespor olağan kongresinde İsmail Çetin, yeniden başkanlık görevine talip oldu. Kongrenin son bölümünde bir çok isim Geredespor için görüş önerileri sundu ve buradan önemli mesajlar çıktı.

Özellikle altyapıya yatırım yapılması gerektiği vurgulanırken, Geredespor Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Renkli, başarının alt yapı ile geleceğini ifade etti. Geredespor eski Başkanı Necati Demir ise parayla değil yüreğiyle oynayan futbolcuya ihtiyaç olduğunu belirtti.

Yine gazetemiz sahibi Serkan Candan da Gerede’ye bir spor lisesi kurulması gerektiğini, son yıllarda kolej altyapılı takımların büyük başarı sağladığını ve bu lisede 4 yıl öğrenim görecek öğrenciler arasından futbola yatkın önemli isimlerin Geredespor’a kazandırılabileceğini belirtti. Candan ayrıca Basketbol, Voleybol gibi branşların da bu spor lisesi ile aktif hale gelebileceğini söyledi.

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar ise Geredespor Kamp Tesisi ihalesini gerçekleştirdiklerinin müjdesini kongrede vererek, önümüzdeki sezondan itibaren artık takımın Bolu’da sürünmekten kurtulacağını ve kendi kamp tesisine sahip olacağını belirtti. Allar ayrıca bu kamp tesisinde altyapıdan bir çok gencimizin Geredespor’a kazandırılacağını da ifade etti.

Hasta yatağından kalkarak kongreye katılan ve büyük bir örnek teşkil eden Geredespor Onursal Başkanı Yunus Çufa da tüm maddi yükün neredeyse tamamının Geredespor Başkanı İsmail Çetin ve birkaç kişi üzerine bırakıldığını, tüm yönetimin artık Geredespor’a destek vermesi gerektiğini dile getirdi. Siyaset üstü bir yönetim oluşturan Geredespor Başkanı İsmail Çetin’in yeni dönemde oluşturduğu bu yönetim takdirle karşılandı.

Cuma günü gerçekleşen Geredespor kongresinde İsmail Çetin, yeniden başkanlığa seçildi. Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar’ın konuşmasıyla başlayan kongrede Allar, Geredespor için müjdeli haberi verdi ve Geredespor Kamp Tesisi ihalesini gerçekleştirdiklerini, 1 Milyon 300 bin TL’ye mal olacak olan bu tesisin Geredespor’a hayırlı olması dileklerini iletti.

Allar, Geredespor Kamp Tesisi’nde en az 30 sporcunun konaklayabileceği, içersinde kafeterya ve restoranın yer alacağı, kamp tesisi içersinde bir de sentetik antrenman sahasının olacağı bilgisini de paylaştı.

Geredespor Kamp Tesisi’nin Bahçelievler Mahallesi’ne yapılacağını dile getiren Allar, burada Gerede’nin evlatlarının spora kazandırılacağını, 2019 yılında tesisin hizmete gireceğini belirtti.

Geredespor’un bu sene daha iyi bir bütçe oluşturması gerektiğini de ifade eden Allar, çok basit hatalar nedeniyle Geredespor’un BAL Ligi baraj maçında düştüğünü, Geredespor için bedeli ne olursa olsun tüm mücadelenin verilmesi gerektiğini kongrede ifade etti ve kanun ve yasaların verdiği yetki çerçevesinde Geredespor’a destek olmaya devam edeceklerini vurguladı. Başkan Allar, önümüzdeki sezon BAL Ligi’ne çıkıldığında gerekirse kulübün isminin Gerede Belediyespor bile yapabileceğinin de sinyalini verdi.

Daha sonra 2016-2017 yılı faaliyet raporları okundu. Geçen 2 sezon Geredespor’un yaptıkları faaliyet raporunda okundu. Daha sonra ise tahmini bütçe okundu. Akabinde yönetim kurulu seçilerek kongre gerçekleşti.

Parayla değil yürekle!

Kongrenin dilek ve temenniler kısmında bazı isimler önerilerde bulundu. Geredespor Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Renkli, kongreden sonra hemen toplanılarak birkaç ay sonra başlayacak Amatör Lig’de hangi karşılaşmaya kimin sponsor olacağının belirlenmesi gerektiğini dile getirdi ve belirlenecek bu isimlerin o karşılaşma öncesi takımın yemek ve diğer masraflarını karşılaması önerisinde bulundu.

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar ise üye çalışması yapılarak her üyeden küçük miktarlarda kulübe kaynak sağlanması ve kulübe SMS yoluyla destek sağlanılması için çalışma başlatılması önerisinde bulundu ve “küçük rakamları herkes verir” dedi.

Geredespor eski Kulüp Başkanı Necati Demir ise parayla değil yüreğiyle oynayan futbolcuya ihtiyaç olduğunu ve heyecan olursa kaynak sorununun da kendiliğinden hallolacağını, Geredespor’un tarihinde en fazla başarıları salon sporlarında yaşadığını ve salon sporlarına artık yönenilmesi gerektiğini, salon sporlarında seyircinin de salonu tamamen doldurduğunu belirtti.

Maddi yük Çetin’de!

Hasta yatağından kalkarak kongreye katılan ve büyük bir örnek teşkil eden Geredespor Onursal Başkanı Yunus Çufa da 30 yıldır Geredespor’un başarılı olması için uğraştığını dile getirerek, son dönemde tüm maddi yükün neredeyse tamamının Geredespor Başkanı İsmail Çetin ve birkaç kişi üzerine bırakıldığını, tüm yönetimin artık Geredespor’a destek vermesi gerektiğini dile getirdi.

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Serkan Candan ise “Kulübümüzün Onursal Başkanı Yunus Çufa, 30 yıldır Geredespor’un başarısı için ter döktüğünü”ifade etti.  “Bu 30 yılda özetle 1 kademe çıkmış, 1 kademe inmişiz. Buradan şu anlaşılıyor; demek ki bir şey eksik! Son yıllarda liglere baktığımız zaman kolej ve Spor Lisesi’nden alınarak alt yapısı oluşturulan takımlarının başarı elde ettiğini görüyoruz. Bunun da nasıl olduğuna baktığımızda 4 yıl boyunca spor liselerinde eğitim gören çocukların takımların alt yapısını oluşturarak asansör tabiriyle BAL Ligi, 3. Lig, 2. Lig ve PTT 1. Lig’e çıktıklarını görüyoruz. Gerede’ye Spor Lisesi’nin şart olduğu görüşündeyim. Çok bir bedel harcamadan futbolcuyu kazanıp profesyonel yapıyorsunuz ve bir futbolcu en az 1 Milyon TL bedelle transfer oluyor. Dolayısıyla maddiyatı da böylece çözmüş oluyorsunuz. 30 yıldır biz bir ileri bir geri gidiyorsak demek ki futbol parayla olacak iş değil! Yürek lazım, bu işi sahiplenmek lazım, parayla değil yürekle oynayacak futbolcular lazım.” Önerisinde bulundu.

Daha sonra tekrar söz alan Yusuf Renkli de Candan’a destek çıkarak altyapı vurgusu yaptı ve “Bu işin içine para girdiğinde gelen futbolcular sahaya ne kadar kendisini verebiliyor? Burada önemli olan bizim Geredeli evlatlarımız üzerine düşmemiz gerektiği ve iyi bir altyapı oluşturmamız gerektiğini düşünüyorum. Ben de 10 yıl Geredespor’da futbol oynadım. Bizim dönemimizde bizler ‘Gerede’yi temsil ediyoruz’ anlayışıyla, yani yüreğimizle oynardık. Gelen futbolcular baktığımızda para için oynuyor, ne kadar taşın altına elini koyuyor? Bu tartışılır. Bu nedenle biz biraz daha fazla altyapıya yönelmemiz lazım. U-15, U-16, U-20 takımlarından ne kadar futbolcu kazandırabilirsek o kadar para da cebimize kalır.”diye konuştu.

Başkan İsmail Çetin’in yönetim listesinde Mithat Dayıoğlu, Z.Metin Demiralp, Hüseyin Yüksel, Emin Yerlikaya, Hasan Calayır, Akif Allar, Sedat Zengin, Cihan Saraç, Zafer Gayret, Bülent Demirkol, Yusuf Renkli, Kenan Altundağ ve Murat Ceylan gibi önemli isimler yer aldı. Yeni yönetim takdirle karşılandı.

1 Yorumlar
Elçibey

Artık parasız kimseyi oynatamazsınız. Askerlik gibi vatan borcunun para ile yerine getirilebildiği (!) bu dönemde bu işlerde parasız olmaz. Beşiktaşın yapamadığı kamp tesisininde Gerede Belediyesi tarafından yapılacak olmasıda ironiden başka bir şey değildir.

Cevap bırakın