22-Temmuz-2024 19:07:24

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
COVİD-19 öldürmeye devam ediyor

COVİD-19 öldürmeye devam ediyor

6’YA YÜKSELDİ!

COVİD-19 nedeniyle yaşamını yitirenlerin sayısı her geçen hafta artmaya devam ediyor. Özellikle 65 yaş üstü için ölüme neden olan koronavirüsten ilçede yaşamını yitirenlerin sayısı 6’ya yükseldi. Gerede’de vakaların çoğalmasının başlıca nedenleri, kısıtlama getirilmeden önce düğünlerde ve Kurban Bayramı’nda tedbirsizce davranışlardan kaynaklı olduğu düşünülüyor.

COVİD-19 ilçede can almaya devam ediyor. Çabuk yayılma özelliğine sahip olan COVİD-19 virüsü nedeniyle aylar önce ilçede yaşanan bilançonun etkileri bugün ortaya çıkmaya başladı. Bulaşı sayısındaki büyük artış yoğun bakım hasta sayısına da etki yaptı. Maalesef COVİD-19’a yenik düşen hasta sayısı 6’ya yükseldi. Yaşamını yitirenlerin 70 yaş ve üzeri olmaları dikkat çekti. Yoğun bakımda tedavileri devam eden hastaların Bolu İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavilerinin sürdüğü kaydedildi.

Hasan Basri hoca virüse yenik düştü

Gerede’de çok sayıda hafızın yetişmesinde emeği olan, güler yüzünü en sıkıntılı anında dahi eksik etmeyen Hasan Basri Kaptan hoca, koronavirüse yenik düştü. Hayatını kaybetmesi ilçede büyük üzüntüye neden olan Hasan Basri hoca, tatlı dili, güler yüzüyle yüzlerce insanı Kur’an-ı Kerim ile buluşturmasıyla, onlarca hafız yetiştirmesiyle tanınıyordu. Diyanet camiasında da oldukça sevilen Hasan Basri Kaptan, geçen hafta Çarşamba günü Çoğullu Köyü’nde gözyaşlarıyla toprağa verildi.

Genelgeden sonra azalma görülüyor!

Düğünler için geçtiğimiz haftalarda getirilen kısıtlamalardan sonra düğünlerde; oyun oynanması/dans edilmesine, toplu yemek verilmesi de dahil olmak üzere her türlü yiyecek-içecek servisi yapılmasına hiçbir şekilde izin verilmemesi sonrası vakalardaki kısmen de olsa azalmalar görüldü. Polis ekiplerinin ise düğünlerde kontrolleri devam ettirdikleri belirtildi. Gerede’de vakaların çoğalmasının başlıca nedenleri düğünlerde ve Kurban Bayramı’nda tedbirsizce davranıldığından kaynaklı olduğu düşünülüyor.

Vatandaş korkuda!

Gerede’de vatandaşlar, şu sıralarda karantinada olması gerekirken dışarıya çıkanların tespit edilmediğini, Covid-19 şüphesiyle evde karantinada kalması gerekenleri bilememeleri nedeniyle kimse hakkında ihbarda bulunulamadığını söylüyorlar. Bunun için Covid-19’a yakalananların cep telefonları yoluyla takip edilmesi gerektiğini savunan vatandaşlar, HES Kodu uygulamasının da çok bir işe yaramadığı görüşünde bulunuyorlar.

 

 

Cevap bırakın