22-Temmuz-2024 19:50:48

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
DERİ SANAYİ’NDE BAZI FİRMALAR TATİLE GİRDİ

DERİ SANAYİ’NDE BAZI FİRMALAR TATİLE GİRDİ

Koronavirüs ile mücadele kapsamında Gerede’de caddelerdeki hareketlilik gözle görülür şekilde azalmaya başladı ve vatandaşlar, “evde kal” uyarılarına uymaya başladı. Bugün Bolu’da az sayıda kişide Korona Virüsü’ne rastlandığının açıklanmasının ardından Deri Sanayi’nde çok sayıda firma tatile gitme kararı aldı.

“Vebalini ödeyemeyiz” 

Konuyla ilgili Yenigün’e açıklamalarda bulunan Gerede Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ersin Kaşka, “Eczane, ekmek fırını, gıda vb…  stratejik sektörlerin dışındaki sektörler tatile girmeli.”dedi.

“Allah korusun bir işçimize bulaşması halinde bunun vebalini ödeyemeyiz” diyen Kaşka, başta kendi firması olmak üzere Deri Sanayi’nde çok sayıda firmanın tatil kararı aldığını dile getirdi.

“Virüs bittiğinde talep patlaması olacak” 

“Korona ile ilgili tatil yapılması için tavsiye kararı alalım istetik” diyen Kaşka, “Zaten bu virüsü yendiğimizde talep patlaması yaşanacak. Bir çok firmanın Deri Sanayi’nde tatile gitmesi ile logarların temizlenmesi ve asfaltının atılması için fırsat olacağı düşüncesindeyim.”diye konuştu.

“Gezen virüs değil, insanlar!”  

Son olarak; Covid-19 salgınından korunmak için ve salgının engellenmesi için İran ve AB ülkeleri başta olmak üzere yurtdışından gelen tır şoförleri ile tokalaşma ve mesafe kurallarına riayet edilmesi gerektiği uyarısını yineleyen Kaşka, “Lütfen herkes evinde kalsın. Gerek müşteri ilişkileri, gerek tahsilat için kimse bulunduğu yeri terk etmemeli. Gezen virüs değil, insanlar! Firmalarımız ilçeyi terk etmeden müşteri ilişkilerini sağlamalılar.”dedi.

Cevap bırakın