15-Temmuz-2024 05:24:26

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
“DOLMUŞ BOŞ GİTSE DAHİ SAATİNDE DURAKTA OLACAK” 

“DOLMUŞ BOŞ GİTSE DAHİ SAATİNDE DURAKTA OLACAK” 

Şehir içi yolcu taşımacılığının beklenen hizmeti verememesi nedeniyle artan şikayetlerin, pandemiden sonra Belediye Başkanı Allar’ı hayli sinirlendirdiği öğrenildi.

“Hadi Pandemi vardı ‘tamam’ dedik” diyen Allar’ın ardı arkası kesilmeyen şikayetlerden sonra bir süre önce acil toplantı yaparak dolmuş alımı için hazırlıkların yapılması talimatını verdiği ve geçen hafta alınan 3 dolmuşun şehir hattında çalışacağı belirtildi.  

Gerede Belediyesi, ihalesi süresi yakın zamanda dolacak olan şehir içi yolcu taşımacılığı hizmeti için yeniden ihaleye çıkmayacak. Şehir içi taşıma hizmeti için hazırlıkların devam ettiği öğrenilirken, Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar’ın talimatıyla bu hizmeti verebilmek için 3 adet yeni dolmuş belediye envanterine geçen hafta kazandırıldı.

Şikayetler arttı  

Şehir içi dolmuş hattının başladığı ilk yıllarda düzenli olarak saatinde hizmet veren uygulama daha sonra ihaleleri kazanmak için verilen yüksek teklif ve geçen yılların ardından para kazandırmamaya başlamasıyla yavaş yavaş istenilen hizmeti verememeye başladı. Önce saatinde gelmeyen dolmuşlar, daha sonra pandemi, akaryakıt zamları derken sadece Cumartesi günleri pazaryerine yolcu taşımaya başladı.

Başkan sinirlendi  

İhale şartlarının yerine getirilmemeye başlanmasıyla birlikte şikayetler de şehir içi yolcu taşımacılığı hizmeti için artmaya başladı. Dolmuşu kullanan çoğu vatandaş da ‘nasıl olsa dolmuş gelmiyor’ diyerek özellikle Yenimahalle ve Bahçelievler Mahallelerinde başının çaresine bakmaya başladı. Pandemiden sonra bu duruma hayli sinirlenen Belediye Başkanı Mustafa Allar, dolmuş hattını belediyenin işletmesi için gerekli hazırlıkların yapılması talimatını verdi.

Kar amacı gütmeyecek

Başkan Allar’ın talimatıyla şehir içi taşımacılık yapacak dolmuşların alımı yapıldı ve edinilen bilgilere göre, hazırlıklarda sona gelindi. Belediye Başkanı Allar, şantiyeye kazandırdığı yeni araçların tanıtım töreninde Yenigün’e yaptığı açıklamada; Şehir içi dolmuş hattı için belediye olarak kar amacı gütmeyeceklerini, maliyet hesaplarının çıkarıldığını ve en makul düzeyde şehir içi taşıma hizmetini artık Gerede Belediyesi’nin yapacağını söyledi.

Boş gitse dahi belirlenen saatte dolmuşun güzergahında olacağını ve kesinlikle saatinde duraktan yolcuyu alacağını belirten Allar, “Vatandaşlarımız, dolmuşun saatinde gelmeye başlamasıyla beraber bu hizmeti kullanacaktır. Uzak mahallelerinden işyerlerine gelen vatandaşlarımız da saatinde geldiği için toplu taşımadan artık istifade edebilecekler. Biz isterdik ki bu hizmeti ihale yoluyla verelim ve bu hizmetten vatandaşlarımız evine ekmek götürebilsinler. Ancak çok sayıda şikayet aldık, netice itibariyle bu hizmeti belediye olarak vermeye karar verdik.”dedi.

Cevap bırakın