15-Temmuz-2024 20:11:23

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
“BİZ CAMBAZLIK YAPAMIYORUZ!”

“BİZ CAMBAZLIK YAPAMIYORUZ!”

Gerede Belediyesi’nin yeni alınan araçların tanıtım törenine katılan AK Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü, Yenigün’e gündeme dair özel açıklamalarda bulundu.

Önümüzdeki yıl yapılacak genel seçimde “alnımız ak vatandaşımızın karşısına çıkacağız” diyen Küpçü, Gerede’de dün ile bugün arasındaki farkın kendisini oldukça mutlu ettiğini söyledi.

“Bize ‘ne yaptınız?’ diye sorulduğunda elhamdülillah verecek yüzlerce cevabımız var diyen Küpçü, Gerede’nin büyük bir çıta atlamaya başladığını belirterek; “Bugün memleketimizde ne kadar önemli sorun varsa hepsine parmak basıldığını görüyoruz. Dünün en önemli sorunu nüfusun azalmasıydı. Bugün baktığımız verilerde, ilçe nüfusunun iyi düzeyde artış gösterdiğini görüyoruz. Nüfusun artması için de Deri OSB ve Karma OSB’de önemli işlere imza atılmış. Fabrika sayıları artmış, istihdam artmış, ‘ne olacak bu Gerkonsan’ın hali?’ denilen ve çoğu kimsenin artık tekrar hayata geçeceğine inanmadığı Gerkonsan, tekrar ayağa kaldırılmış. Cezaevi tamamlanmış ve memleketimizin ekonomisine katkı yapması için gün sayar hale gelmiş. Pandemiye rağmen ilçede onlarca projeye başlanılmış ve görüyoruz ki laf üretmek yerine Gerede’de eller taşın altına konulmuş, emanet edilen makamların hakkı verilmiş. Buraya gelmeden önce Orman İşletme Müdürlüğü’ne yapılan B Tipi Mesire alanındaki çalışmaları da inceleme fırsatımız oldu. Belediye tarihinin bugüne kadar yapılan en büyük bütçeli projesinde çalışmalar devam ediyor ve memleketimize muhteşem bir sosyal alan kazandırılıyor. Memleketime geldiğimde mutlu oluyorum çünkü tüm bu projelerin her aşamasında hepimizin alın teri var, emeği var. Gerede’de vatandaşımız bize “ne yaptınız?” dediğinde şükürler olsun başımız öne eğilmeden anlatacaklarımız var”dedi.

İstanbul’a, Bolu’ya bakın ne değişmiş?

Kendisine ‘enflasyonun yükselmesiyle ilgili’ düşüncelerini de sorduğumuz AK Parti Bolu Milletvekili Küpçü, “Bugün pandemi ve Rusya-Ukrayna savaşından sonra sadece Türkiye değil dünya genelinde ekonomik sıkıntıların baş gösterdiğini görüyoruz. Evet, enflasyonun yol açtığı sıkıntılar var ancak bu sıkıntıları Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde çözecek olan da AK Parti. Bu sıkıntının çözümü için adımlar atan, bazı adımları uygulamaya koyan, savaşan yine AK Parti.

Peki masaüstünde onlar ne yapıyor? İşte biz iktidara gelirsek enflasyonu bitireceğiz, bolluk gelecek vs. söylemlerde bulunuyor. ‘Çözüm için ne yapacaksınız, öneriniz nedir?’ Diye soruluyor; çözüm odaklı olmayan siyasi bir kaç söylem dışında, insanlara boş umut vaat etmek dışında bir şey yok. İşte ‘Cumhurbaşkanlığı sistemini bitireceğiz, biri ‘ben başbakan olacağım’ diyor, yaptıkları bu.

Şuna inanın bu sorunun da üstesinden AK Parti gelecek, ekonomik daralmanın önüne geçecek olan da enflasyonu yeniden kontrol altına alacak olan da Cumhurbaşkanımız ve partimiz olacak. Bunları boş yere söylemiyorum; İstanbul’a bakın, Bolu’ya bakın ne değişmiş? Kaç söz verilmiş, hangi verilen söz yerine getirilmiş? İnsanlara tatlı gelen sözlerle seçilip sonrasında yine laf cambazlığıyla vakit geçirmek, hani eskilerimiz derlerdi; ‘çene çalma iş yap’ diye iş yapmak yerine çene çalma felsefesi bana yanlış geliyor. Bir siyasetçi seçimden önce ne söz verdiyse tutmalı, hayata geçirmeli. Bu onun boynunun borcu. Zaten bizi de diğerlerinden ayıran da bu. Biz cambazlık yapamıyoruz ama söz verdiysek de yapıyoruz. Onun için de diyorum ki enflasyonu çözecek de ülkemizi bu sıkıntıdan kurtaracak da AK Parti. Birçok cephede birden savaşsak da önceliğimiz olan insanlarımızın işine, aşına, geçimine yoğunlaşan da yine AK Parti.”dedi.

Cevap bırakın