15-Temmuz-2024 21:34:33

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
İl birincisi Gerede’den çıktı

İl birincisi Gerede’den çıktı

Bolu’nun tüm ilçelerinde Ezanı Güzel Okuma, Hadis Ezberleme ve Etkili Hutbe Sunumu’nda seçilen isimler, bu sefer Bolu’da il birinciliği için yarıştı. Etkili Hutbe Sunumu yarışmasında birinciliği Gerede göğüsledi.  

2022 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle İl Merkezinde ve İlçelerde yapılan yarışmaların sonucunda birinci olan görevliler arasında “Ezanı Güzel Okuma Hadis Ezberleme ve Etkili Hutbe Sunumu İl Birinciliği” yarışmaları 05 Temmuz’da Tepecik Mahallesi Akşemseddin Camii’nde yapıldı. Etkili Hutbe Sunumu yarışlarında birinciliği Gerede göğüsledi.

Başarılı imam Türkiye’de Bolu’yu temsil edecek

Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle yapılan yarışmalar sonucunda; Gerede’nin başarılı imamları arasında yer alan Hacı Emin Efendi Camii İmam-Hatibi Coşkun Kısaoğlu, “Etkili Hutbe Sunumu” yarışmasında birinciliği göğüsleyerek, bu kategoride Bolu ilini Türkiye genelinde yapılacak yarışlarda temsil edecek.

Ezanı Güzel Okuma Yarışması Birincisi; Bolu Merkez Karacaağaç Mahallesi Oflu Kardeşler Camii İmam-Hatibi Mustafa Bozoğlu, Hadis Ezberleme Yarışması Birincisi; Kıbrıscık Kuzca Köyü Camii İmam-Hatibi Ahmet Faruk Karabulut oldu.

Cevap bırakın