20-Temmuz-2024 05:38:34

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
Yağmur yağsa elektrik kesiliyor!

Yağmur yağsa elektrik kesiliyor!

Gerede’de son 1 ayda yaşanan elektrik kesintileri “artık yeter” dedirtti. Her yıl yağmurlu havalarda yaşanan kesintilerden bıkan vatandaşlar, buna artık çare bulunmasını bekliyor.

Her yıl ilkbahar ve sonbahar mevsimlerinde sık sık yaşanan elektrik kesintileri vatandaşları canından bezdirdi. Son kesintilerin ardından “artık yeter” diyen vatandaşlar, sadece dün için değil, yıllardır belirli zaman aralıklarında sürekli elektriklerin gidip geldiğini ve bu durumun 2006 yılında ana trafo merkezinde yaşanan patlamadan bu yana devam ettiği öngörüsünde bulundular.

Yaşanan kesintilerin bir çok elektronik alete zarar verilmesinden endişe edilirken, halk deyimi ile “bu şalter indirip kaldırma” döneminin ne zaman biteceği merak ediliyor. Son zamanlarda yaşanan kesintiler yüzünden sanayi elektriği ile çalışan makinelerde de sorunların yaşandığı belirtiliyor.

2019 yılına girildiğini ancak bir türlü bakım çalışmaları bitmeyen elektrik konusunda Gerede’nin 1990’lı yılları yaşadığı eleştirilerini dile getiren vatandaşlar, “gerekirse tüm trafoları yenilesinler, habersiz kesinti istemiyoruz.”diye konuştular.

1 Yorumlar
Muharrem İMAMOĞLU

Hakikaten bu elektrik kesintilerinden usandık.Bu elekt rik kesintilerine ilgililer bir çare bulmalıdırlar. ışıksız kalıyoruz ve aletlerimiz çalışmıyor, önemli proğram ve isteklerimizi ve çalışmalarımızı yapamıyoruz buna bir çare bulunsun. Yetkililerimize temennilerimizle Yeniçağa Akıncılar Köyü Emekli Müftü Muharrem İmamoğlu

Cevap bırakın