15-Temmuz-2024 21:27:40

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
Yaya öncelikli trafik düzenlemesi geliyor!

Yaya öncelikli trafik düzenlemesi geliyor!

Gerede Belediyesi tarafından “Yaya Öncelikli Trafik” uygulaması hayata geçiyor. Gerede Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından ilçede belirlenen Bulvar, Cadde ve Sokakların 4444,8 m2 yol çizgisi, 1133 m2 yaya geçitleri ve yavaşlama uyarıları yapılacak. İhale, 10 Temmuz Çarşamba günü 10.30’da Gerede Belediye Meclis Salonunda yapılacak.

Trafik akışını rahatlatmak ve yayaların karşıdan karşıya daha güvenli geçişlerini sağlamak için belirli plan ve program çerçevesinde çalışmaların ilçe genelinde devam edeceği bildirildi. İlçe genelinde, çift kompenantlı boya ile önce yaya görseli ve yaya geçidi yapılması planlanan Bulvar, Cadde ve Sokaklar; Turgut Özal Caddesi, Atatürk Bulvarı, Yüzüncüyıl Caddesi, Hafız Esat Gerede Caddesi, Yaprak Sokak, M.Akif Ersoy Caddesi, Avaroğlu Caddesi, Muallim Evler Sokak, Hacı Emin Efendi Sokak, Cumhuriyet Caddesi, Eski Okul Sokak, Çongar Sokak, Fatih Sultan Mehmet Caddesi, Çayboyu Caddesi, Dertli Sokak, Hacı Baki Çevikoğlu Caddesi, Nalbant Caddesi. Termoplastik boya ile gece görüşünü de sağlayan yol çizgileri yapılması planlanan Bulvar, Cadde ve Sokaklar; Hal Pazarı İçi, Açık Pazar Alanı, Hal Pazarı Etrafı, Hükümet Caddesi, Esentepe Yolu, Lale Sokak, Turgut Özal Caddesi, Atatürk Bulvarı, Hacı Emin Efendi Caddesi, Osmanlı Caddesi, Cumhuriyet Caddesi, Abdurrahman Şahin Caddesi, Necip Fazıl Caddesi, Özlem Sokak, Mimar Sinan Caddesi, Yüzüncüyıl Caddesi, Nalbant Caddesi, Avaroğlu Caddesi.

İçişleri Bakanlığı tarafından “Yaya Öncelikli Trafik” yılı ilan edilmesinin ardından, Trafikte geçiş üstünlüğünün yayaların olduğunu belirten Belediye Başkanı Mustafa Allar, “Bununla ilgili olarak İçişleri Bakanlığımız tarafından trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması için çalışma başlatmıştır. Gerede Belediyesi olarak bizler de bu kampanyaya en iyi şekilde destek olmak amacıyla ilçemizdeki ve özellikle okul çevresindeki yaya geçitlerine bu tür uyarı yazılarımızı çizdireceğiz. Trafik akışını rahatlamak ve yayaların karşıdan karşıya daha güvenli geçişlerini sağlamak için ekiplerimiz belli plan ve program çerçevesinde çalışmalarına ilçe genelinde devam edeceklerdir. Trafikte öncelik yayalarda ve bunun için gerekli her türlü eğitime, projeye ve birlikte çalışmaya destek olacağız”dedi.

Cevap bırakın