22-Temmuz-2024 19:43:18

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
“Hayırlı olsun” denildi

“Hayırlı olsun” denildi

AK Parti’de İlçe Belediye Başkan Adaylarının 24 Aralık’ta açıklanacağı öğrenildi. 9 gün sonra açıklanacak adaylardan ismi kesinleşen adaylara “hayırlı olsun” denilirken, kulislerden alınan bilgilere göre, Mustafa Allar da “hayırlı olsun” denilen başkan adayları arasında yer aldı.

MHP’de ise belirsizlik sürüyor ancak MHP Genel Merkezi’nde yapılan son görüşmede önemli gelişmeler yaşandı. ESO Başkanı Abdullah Güler, birkaç gün içersinde MHP’nin adayı olarak açıklanabilir. Tüm gelişmeler özel haberimizin detayında…  

Siyasi arena ısınıyor, adaylar belli oluyor. 1 ay önce Yenigün okurlarına manşetten duyurduğumuz gibi, AK Parti Gerede Belediye Başkan Adayı Mustafa Allar oluyor. 24 Aralık’ta duyurulması beklenen Allar’a kulislerden alınan bilgilere göre, Cuma günü akşam saatlerinde “hayırlı olsun” denildi.

Aday belirleme noktasında en isabetli kararı alan AK Parti’de şu sıralar Belediye Meclis Üyelerinin nasıl şekilleneceği de merak ediliyor. Hangi isimler gelecek, hangi isimlerle yola devam edilecek? Sorusu ilerleyen günlerde yanıt bulacak.

MHP’de sıcak gelişme

MHP kanadında da geçen hafta sıcak gelişmeler yaşandı. Abdullah Güler’in MHP’nin Gerede Belediye Başkan Adayı olmasını isteyen bir grup Ankara’ya son kez çıkarma yaptı ve kulislere yansıyan bilgilere göre, Genel Merkez’e Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Abdullah Güler ile beraber listesinde Belediye Meclis Üyesi adayı gösterilecek isimler de sunuldu ve Genel Merkez ikna edildi. MHP’nin adayı Abdullah Güler olarak birkaç gün içersinde duyurulabilir. Seçim atmosferi de bu gelişme ile beraber hızlanmış oldu.

Abdullah Güler isminin bir adım öne çıkmasıyla beraber MHP’li Belediye Meclis Üyelerinin de akıbeti böylece ortaya çıkmış oldu. Abdullah Güler ismine destek verecekler ve Hasan Hüseyin Şişman ile Hüseyin Birbilener isimleri Güler’in listesinde seçimde yer alacaklar.

CHP’de ses yok!

Son gelişmelere bakıldığında AK Parti ve MHP arasında geçmesi beklenen seçimde CHP ve İYİ Parti kanadında halen bir gelişme yok. CHP ve İYİ Parti’nin ortak bir aday çıkarması muhtemeller arasında yer alıyor. Ortak adayın İYİ Parti’den çıkabileceği konuşuluyor.

Cevap bırakın