22-Temmuz-2024 19:33:47

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
UYARIYORUM!

UYARIYORUM!

31 Mart akşamı seçimi kazanan muhalefetten biri çıkıp, “Sincanlı Mustafa’dan Leyla Mecnun Aşk Görsün” şarkısını çaldırınca çok ağırınıza gider

Bugün sabah çok garip bir şey oldu. Sabah yaşanan garipliğe gelmeden önce dün Umreden gelenlere misafir olduk. Siyasetin en fazla dinamik olduğu mecralar buralardır. Çünkü Gerede’de toplumun yarısı yani sessiz kesim dediğimiz kısım bu mecralarda sohbet eder, kahve köşelerindeki gibi bağırmaz, burada tatlı dille görüş sunar. Siyaseten bir çıkar ilişkisi de yoktur bu kesimin. Seçimi kazandıran da bu kesimdir. Daha da özeti; Ömer Baygın’a 2009 yılında kıyamayan, son kazandığı seçimi kazandıran kesimden bahsediyorum.

“DALDALLI’YA OY MOY VERMEM!”

Umre ziyaretinde konu siyasete getirilince, biri şunu dedi; “Bu AK Parti Daldallı’yı çıkarır mı?”

Umre evinde aşağı yukarı 20 kişi vardı. 20’si de aynı ağızdan; “Daldallı’ya oy moy vermem!” dedi. Bakın şu dönem kapandı; “Bu benim adayım, oy vereceksin.” Böyle bir dava yok! Bu net anlaşıldı mı? Anlaşılmadıysa biraz sivri olacak ama MHP’ye hayırlı uğurlu olsun!

İnsanlar beğenmediği adayın gösterilmesini istemiyor. “Başkan Mustafa Allar aday çıktı çıktı, çıkmadı oyu MHP’ye atarım” diyor. Bakın bu sessiz kesimle ters düşülmez, inadına gidilmez!

Şimdi gelelim sabah yaşadığım garipliğe. Kahvaltımı yaptım, Hanım geldi yanıma; “evi temizlerken şu gazeteler çıktı, arşivinden düşmüş olabilir bak istersen, işine yarar mı?” dedi. Bir baktım 19 Nisan 2023 tarihli gazete… Hanıma; “işe yaramaz mı?” dedim.

Yazının başlığını “1-1-1.” diye atmış, seçimi de aşağı yukarı net tahmin etmişiz. Yazının son bölümünde ise yazdıklarıma ben bile hayret ettim. Bakın ne yazmışım; “Ben MHP’nin Bolu’dan Milletvekili çıkardığını hatırlamıyorum. 50 yıllık dönemde baktım yok. Son genel seçimde 30 bin oy alan MHP, 45 bine yürür diyorum. 41 bin alan CHP de 48/50 bin civarında alır öngörüm var. 20 bin civarı da İYİ Parti oy alır. AK Parti de 79 bin civarı oy alır gibi. Bu rakamlar ile ne oluyor? 1-1-1. Ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan yüzde 65 alır.”

TAPUDAKİ GENÇ NURULLAH BİLE DALDALLI’DAN FAZLA OY ALIR

Ne dediysek aşağı yukarı olmuş mu? Olmuş. Müneccim değiliz, halkın nabzını buradan yazıyoruz. Bakın ben bir şey daha söyleyeyim; Tapudaki genç Nurullah var ya Başkan Adayı o bile Daldallı’dan fazla oy alır. Bakın uyarıyorum; halkın ayarlarıyla oynanılmamalı. Halk Mustafa Allar’ı istiyor, bu işin inadı olmaz.

HALK NEDEN DALDALLIYI İSTEMİYOR?

Haklı olarak sorulacaktır; “neden Daldallı istenilmiyor?” diye… Çok basit! Durmuş Ali Daldallı, daha önce de çok kez aday adayı oldu. Bu aday adaylığından sonra aday gösterilmese bile insanlara karışıp; “Memleketimin güzel insanları, ben memleketim için bir yola çıktım, ancak böyle takdir görüldü. Destek veren vermeyen, hepinizden Allah razı olsun” deseydi, insanları kucaklasaydı, bugün seçilmesi en muhtemel adaydı. Ama direk Ankara’ya gitmek siyasette maalesef hoş karşılanmıyor. Bir de Milletvekilliği danışmanlığı dönemi var tabi. O dönemde neler oldu bilmiyorum ama ne hikmetse herkes bu dönemden bahsediyor.

MUHALEFETİN ADAYI OLSAM DALDALLI’YI RAKİP İSTERİM!

Daldallı’nın aday olacağının dillendirilmesi bir nebze geçmiş dönemde Milletvekili Yüksel Coşkunyürek’in danışmanlığını yapmasından kaynaklansa da en büyük dedikodu AK Parti haricindeki muhalif bloktan kaynaklanıyor. Şahsen ben de muhalif bloktan bir partinin adayı olsam karşıma Mustafa Allar’ı istemem, Daldallı’yı isterim.

Düşünsenize caddeye çıkıp siyaset yapacağım. Adama (Mustafa Allar’a) ne diye muhalefetlik edeceğim. Gerkonsan meselesi mi diyeceğim, tabakhaneleri taşımadı mı diyeceğim, nüfusu artırmadı mı diyeceğim, fabrikaları getirmedi mi diyeceğim, çalışmadı mı diyeceğim, adama ne diyeceğiz? Adamın geçmiş seçim kataloğu belli, ne dediyse yapmış. Ancak şunla geziyordu, kaşı eğri derim, ne derim bilmiyorum ki!..

BİRİ ÇIKIP, “SİNCANLI MUSTAFA’DAN LEYLA MECNUN AŞK GÖRSÜN” ŞARKISINI ÇALDIRINCA ÇOK AĞIRINIZA GİDER!

Sözü fazla uzatmayacağım. Yazdıklarıma katılın demiyorum, ben 19 Nisan 2023 tarihinde yaptığım uyarının bin benzerini yaptım. Kaleyi yıkarsınız! Benim bu yazdıklarım sanmayın ki kişisel görüşüm. Kişisel görüşüm olsa bugüne kadar beklemezdim. Yanlış düşünebilirim diyerek gencinden yaşlısına 1 aydır nabız yokluyorum. Gördüm ki halk AK Parti’nin adayının Mustafa Allar olmasını istiyor.

İnşallah hanım gelip bu yazdığım yazıyı da bulup çıkarmaz. Sonra 31 Mart akşamı seçimi kazanan muhalefetten biri çıkıp, Sincanlı Mustafa’dan “Leyla Mecnun Aşk Görsün” şarkısını çaldırınca çok ağırınıza gider.

Sağlıcakla kalın…

Cevap bırakın