15-Temmuz-2024 05:14:48

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
Hindiler satışa çıktı

Hindiler satışa çıktı

Yeni yıl yaklaşırken, yılbaşı hazırlıklarına da başlandı. Gerede’deki hindi yetiştiricileri, yılbaşı sofralarının ana yemeği hindileri internet üzerinden satışa sunmaya başladı.

Gerede’de yılbaşında satmak için 50 adet hindi besleyen Recep Özçelik, hindinin tanesinin 120-160 lira arasında satışa sunulduğunu belirtti. Siparişleri almaya başladıklarını ifade eden Özçelik, Gerede’den daha çok yetiştirdikleri hindileri internet üzerinden sattıklarını söyledi.

Hindi satışlarının yılbaşından yılbaşına olduğunu anlatan Özçelik, “Şuanda hindilerimiz 20 haftalık. Yılbaşından yılbaşına piyasaları oluyor. Erkek hindiler 10 ile 12 kiloda, dişiler 8 ile 10 kilo arasında oluyor. Hindi her zaman satılan bir şey değil. Yılbaşılarında satılıyor. Yılbaşı denilince sofraların vazgeçilmezi hindi akla geliyor. Hindi satışları bu yıl geçen yıllara göre daha erken başladı. Bir yıl boyunca hindilerimiz yetiştirdik. İnşallah hindilerimizin hepsi satılır. Hindi piyasasındaki pahalılık yem fiyatlarının yüksek olmasından kaynaklanıyor. Fiyatlar geçen yıllara oranla aynı”dedi.

Cevap bırakın