15-Temmuz-2024 20:39:36

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
Neden sessiz kaldınız?

Neden sessiz kaldınız?

Haziran ayında başlayan Mengen Belediyesi ile Gerede Belediyesi arasında 4 ay devam eden su tartışmasında en dikkat çeken detaylardan biri de CHP’li Mengen İl Genel Meclis Üyesi Eyüp Beşli’nin “Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar eğer prosedürü bilmiyorsa o koltukta bir dakika bile oturmasın” açıklaması olmuştu.

CHP’li İGM Üyesi Beşli, Başkan Allar’ın gazetemize yaptığı; Mengen Belediyesi’nin suya ihtiyacının olmadığına yönelik açıklamasından sonra apar topar basın toplantısı düzenleyerek yaptığı açıklamada, adeta ağzına geleni söylerken, artık siyaset meselesi değil memleket meselesi haline gelen bu duruma Gerede’nin 3 İl Genel Meclis Üyesi Üzeyir Ercivan, Ali Kemal Atay ve Salih Acar’ın neden sessiz kaldığı anlaşılamadı!

Gerede’nin tamamını ilgilendiren ilçenin bu haklı su ihtiyacına yönelik, Mengen halkına hiç değilse Gerede halkının bu suya ne kadar çok ihtiyacının olduğunu İGM Üyelerinden kamuoyu aktarmalarını beklerken, sadece Mustafa Allar ile Turhan Bulut meselesi olmayan bu duruma onlar ise ne yazık ki sessiz kalmayı tercih etti.

CHP’li İGM Üyesi Beşli, şu açıklamayı yapmıştı; “Sayın Allar; su tahsisi bir Belediye başkanın ‘alabilirsin’ lafıyla olmaz. Her şeyin bir prosedürü var. Eğer sen bu prosedürleri bilmiyorsan o koltukta bir dakika  oturmaman gerekiyor. Allar demiş ki; ‘Mengen’in o suya ihtiyacı yok.’ Bu konuyla ilgili Özel İdareye gerekli bilgiler ulaşmadı. Biz Özel İdare ile de gerekli mücadelemizi vereceğiz ve buna tribünde oturan Mengen halkı alkış tuttu. Biz neyin mücadelesini veriyoruz. Öncelikle biz kendi içimizde birlik olacağız sonra karşı tarafla savaşacağız.”

Cevap bırakın