15-Temmuz-2024 20:33:28

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
JANDARMA YOLU KAPATINCA GEREDE’DE KALDILAR

JANDARMA YOLU KAPATINCA GEREDE’DE KALDILAR

Ankara’da yaşayan çok sayıda Geredeli, Demirler köy yolu Jandarma kontrolüne alınınca köylerinde kaldılar.

Hafta sonları sokağa çıkma yasağı uygulanan başkent Ankara’da yaşayan çok sayıda Geredeli, hafta sonunu ilçede geçirmek için kaçak güzergahlar vasıtasıyla köylerine geliyorlardı. Şehirlerin giriş ve çıkışlarında uygulanan kontrol noktalarına girmeden Kızılcahamam güzergahından Gerede ilçemize bağlı Demirler köyü yolu güzergahına giren vatandaşlar, bu güzergahdan köy grup yollarına geçerek köylerine ulaşıyorlardı.

Konu ile ilgili güzergahta araç yoğunluğunun arttığı bilgisini alan Gerede İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekipler, Demirler Köyü yolu güzergahını araç trafiğine kapattı. Kızılcahamam’dan gelen araçların yol izin belgeleri sorgulanırken, güzergahı kullanan araçların neredeyse tamamı gerekli izin belgeleri olmadığı için geri gönderildi.

Daha önce yol kontrolü yapılmadığı için kaçak yollarla Ankara’dan Gerede’ye gelmeyi başaran vatandaşlar ise Demirler Köyü yolunda Jandarma kontrolünün uygulanmaya başladığı günden bu yana ilçede kaldılar. İşi nedeniyle Ankara’ya dönmek zorunda olanların bayramdan sonra tedbirlerin hafifletilmesini bekleyecekleri ve tedbirler hafifletildikten sonra başkente dönüş yapacakları öğrenildi.

Cevap bırakın