15-Temmuz-2024 05:13:43

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
Esentepe Yağlı Güreşleri Başpehlivanı değişti!

Esentepe Yağlı Güreşleri Başpehlivanı değişti!

Türkiye Geleneksel Güreş Federasyonu, Doping soruşturması kapsamında 2022 Yılı Kırkpınar Başpehlivanı Cengizhan Şimşek’in 9 Mart 2022 tarihinden bu yana elde ettiği tüm derecelerin iptaline, kazandığı ödül, kemer ve madalyaların iadesine karar verdi.

71. Esentepe Yağlı Güreşleri Şampiyonu da olan Cengizhan Şimşek’in bu elde ettiği derecenin de iptal edildiği açıklandı. 71. Esentepe Yağlı Güreşleri Şampiyonluğu unvanı Cengizhan Şimşek’ten alınarak Ünal Karaman’a verildi. Esentepe Yağlı Güreşleri 2.si Hamza Köseoğlu, 3.sü Semih Turgut olarak kayıtlara geçirildi.

Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu, doping soruşturması kapsamında, 2022 Yılı Kırkpınar Başpehlivanı Cengizhan Şimşek’in 9 Mart 2022 tarihinden bu yana elde ettiği tüm derecelerin iptaline, kazandığı ödül, kemer ve madalyaların iadesine karar verdi.

Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonunun açıklamasında, bu tespit ve değerlendirmeler sonucunda Tahkim Kurulu kararının uygulanmasıyla ilgili şu kararların alındığı duyuruldu:

“1- Sporcu Cengizhan Şimşek’in 9 Mart 2022’den bugüne kadar hak mahrumiyeti süresi içerisinde yapmış olduğu müsabakalar sonucu elde ettiği tüm derecelerin iptaline ve kazandığı ödül, kemer ve madalyaların iadesine,

2- Söz konusu hak mahrumiyeti cezasının Dopingle Mücadele Komisyonu’nun Tahkim Kurulu’nun hak mahrumiyeti kararına uyulmaması nedeniyle ilave olarak açtığı soruşturmanın sonuçları saklı kalmak şartıyla 9 Mart 2023’e kadar devamına,

3- Bu çerçevede 2022 Tarihi Kırkpınar Başpehlivanlığı unvanının Cengizhan Şimşek’ten alınarak diğer finalist Mustafa Taş’a verilmesine, Tarihi Kırkpınar başpehlivan ikincisinin İsmail Balaban, üçüncülerinin ise Ertuğrul Dağdeviren ve Tanju Gemici olarak belirlenmesine, yine Tarihi Kırkpınar son çeyrek finalistinin Orhan Okulu olarak belirlenmesine,

4- Sporcunun 2022 yılı Esentepe Yağlı Güreşleri’nde elde ettiği derecenin iptaline, Başpehlivanlığı unvanının Cengizhan Şimşek’ten alınarak diğer finalist Ünal Karaman’a verilmesine,  başpehlivan ikincisinin Hamza Köseoğlu, üçüncüsünün ise Semih Turgut olarak belirlenmesine, ayrıca Kumluca, Manavgat, Çankırı Yapraklı, Kırklareli Kavaklı, Antalya Gökbel ve Çanakkale Çardak Güreşlerinde elde ettiği derecelerin iptaline, yeni sıralamaların talimat hükümlerine göre belirlenmesine karar verilmiştir.”

Cevap bırakın