15-Temmuz-2024 20:44:45

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
Fareler bastı!

Fareler bastı!

Gerede’de son günlerde en fazla konuşulan konuların başında ilçedeki fare sayısının artması oldu. Bu yıl neredeyse her yerde farenin kol gezdiği konuşulurken, farelerin bu denli artmasına ise bir çok yorumda bulunuldu.

Gerede’de önceki yıllara göre artan fareler, ilçede en fazla konuşulan konu oldu. Farelerin bu denli artmasına bir çok yorum getirilirken, ilçe genelinde adım atılan neredeyse her yerde görülmeye başlayan farelere karşı önlemlerde artırıldı.

Özellikle binaların bodrum katları, otopark ve kömürlüklerine yerleşen farelerin buralarda depolanan malzeme ve gıdaları telef ettikleri belirtilirken, farelere karşı alınan önlemlerde fare yapışkanı, fare zehri ve kapan gibi malzemeler kullanılıyor.

Neden çoğaldılar?

İlçede fare sayısının artmasına ise vatandaşlar bir çok yorum getiriyor. Bu yorumların en başında ise iklim değişikliklerine dikkat çekiliyor. Karın fazla yağmaması ve yaz aylarının da yağmurlu geçmesinin buna bir etken olduğunu düşünen vatandaşlar, fare sayılarının da bu nedenle arttığını düşünüyorlar.

Bazı vatandaşlar da konuya esprili şekilde yaklaşıyor. İlçede kedi sayısının azaldığını düşünen bu vatandaşlar da evlerde beslenen kedilerin artması gerektiğini belirttiler. Bazı vatandaşlar da kedilerin fare yemekten bıkarak artık fareleri tutmayı bıraktıklarını düşünüyorlar.

Cevap bırakın