28-Şubat-2024 11:53:56

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
FIRTINA YERLE BİR ETTİ

FIRTINA YERLE BİR ETTİ

Gerede’de Cuma günü yaşanan fırtına korku dolu anlar yaşattı. Fırtına çok sayıda ev, işyeri ve araca zarar verdi. Elektrik direklerine de zarar veren fırtına nedeniyle Gerede’de bazı bölgelere zaman zaman elektrik verilemedi.

Gerede’de Cuma günü 14:00 sıralarında yaşanan fırtına evlerin çatılarını yerinden oynattı, yine deri sanayinde bazı işyerlerinin de çatısında maddi hasara neden oldu. Demirciler Mahallesi’nde fırtınaya dayanamayan baca park halindeki aracın üzerine düştü. Araçta büyük maddi hasar meydana geldi. Yine diğer mahallelerde fırtınayla beraber çatılardan düşen metal çinko ve kiremitler nedeniyle ilçede toplam 7 araçta maddi hasarın meydana geldiği bilgisine ulaşıldı.  Yenimahalle’de elektrik direklerini yerinden oynatan fırtına kesintiye neden oldu ve Gerede’de bazı bölgelere zaman zaman elektrik verilemedi.

Fırtınada herhangi bir vatandaşın yaralanmaması ve can kaybının yaşanmaması yüreklere su serpti. Gerede İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, sert esen lodos nedeniyle hafta boyunca soba yakılırken dikkat edilmesi ve gece sobalara kömür atılmaması uyarısında bulundu.

1 Yorumlar
Ahmet

Benim bildigim biri sanayii de biri de dayioglu mah iki yaralanma var.

Cevap bırakın