15-Temmuz-2024 04:50:16

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
Başkan, 2 yıldır kapısını aşındırdığı bakanlıktan istediğini aldı  

Başkan, 2 yıldır kapısını aşındırdığı bakanlıktan istediğini aldı  

“HAYAL KURUYOR” DENİLİYORDU YAPTI!

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, Orman İşletme Müdürlüğü’nün bulunduğu alana yapılacak olan Rezerv Konut ve Kent Ormanı Projesi için 2 yıldır verdiği mücadeleyi kazandı.

Tarım ve Orman Bakanlığı’na yapılan girişimler sonucu Orman İşletme bölgesindeki 125.000 m²’lik alanın Gerede Belediyesi’ne tahsis edilmesine karar verildi. Başkan Allar, önümüzdeki günlerde tahsis ile ilgili belgeler ile burada uygulanacak projeyi tanıtacak.

“Hayal kuruyor, Orman Bakanlığı’ndan bu araziyi kimse alamaz, masal anlatıyor” iddialarına kulak tıkayıp 2 yıl boyunca Orman Bakanlığı kapılarını aşındıran Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, verdiği mücadeleyi kazandı.

Tarım ve Orman Bakanlığı, Orman İşletme bölgesindeki 125.000 m²’lik alanın Gerede Belediyesi’ne tahsis edilmesine karar verdi. Toplam 250.000 m²’lik alanda bulunan Orman İşletme Müdürlüğü’ndeki tomrukların bulunduğu alanın da tahsisinin yapılması için girişimlerde sona gelindi. Orman İletmesine depo alanı bulunduğunda 125.000 m²’lik alan da rezerv konut alanı olacak.

Ne yapılacak?

Arazi tahsisi gerçekleşen 125.000 m²’lik ağaçlık alanda uygulanacak projenin adının ise “Millet Bahçesi” olması düşünülüyor. Gerede Belediyesi tahsisi gerçekleşen alanda yapacağı peyzaj düzenlemeleriyle mesirelik alanı ve ağaçları da koruyarak vatandaşların kullanımına açacak. Alan içersinde kafeteryalar, yürüyüş yolları bulunacak ve bu proje için 5 Milyon TL gibi önemli bir kaynak harcanacak.

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar,“Tarım ve Orman Bakanlığı nezdinde yaptığımız girişimler neticesinde Orman İşletmesine ait alanda 125.000 m²’lik alan Belediyemize tahsis ediliyor. Yeni Dönemde yapacağımız peyzaj düzenlemeleriyle mesirelik alanı ağaçlarımızı da koruyarak halkımızın kullanımına açacağız. Esentepe Mesireliği’nin yükünü de hafifletmiş olacağız. İlçemize Hayırlı olsun. 125.000 m²’lik tomruk alanının da tahsisi çalışmaları devam ediyor. Toplam 250.000 m²’lik bir alan. Amacımız bu kısmı da fay hattı üzerinde olan şehrimize rezerv konut alanı olarak kazandırmak”dedi.

Cevap bırakın