20-Temmuz-2024 05:42:29

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
GİDİŞ GELİŞLER DE YASAKLANDI

GİDİŞ GELİŞLER DE YASAKLANDI

Koronavirüs tedbirleri kapsamında İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu Bolu genelinde şehir içi, ilçeler ve köyler arası gidiş gelişleri 15 gün süreyle durdurdu. Köylerden ilçelere, ilçelerden köylere yada diğer ilçeler ve il merkezine 15 gün süreyle geliş-gidiş yapılamayacak.

​Koronavirüs vaka sayısının artmaya başladığı Bolu ilinde ek tedbirler devreye sokuldu. İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu şehir içi ulaşımı durdurma kararı aldı. Karar doğrultusunda; 15 gün süreyle, Bolu genelinde köyler arası, ilçeler arası, il- ilçeler-köyler arası gidiş gelişler durduruldu.

Kurul tarafından alınan kararda şu bilgiler aktarıldı; “Cuma günü saat 24.00’den itibaren 15 gün süreyle, şehir içi ve ilçeler arası hareketliliğin en aza indirilmesi için; Bolu genelinde köyler arası, ilçeler arası, il- ilçeler-köyler arası gidiş gelişlerin durdurulmasına ve her vatandaşımızın yerleşim yerlerinde kalmasına, istisnai durum olarak; çalışma hayatı içerisinde yer alan yönetici, çalışan ya da işyeri sahiplerinin ilçeler arasındaki giriş/çıkışları; bu durumu ispatlayan (yerleşim yeri/ikamet belgesi, SGK kayıt belgesi vs.) belgelerini ibraz etmek şartı ile, başta sağlık ve güvenlik olmak üzere kamu görevi ve hizmetinin sürekliliğinin sağlanmasında görevli olanların; görevli olduklarına dair belge veya kimlikle geliş/gidiş yapabilmesine, yukarıda sayılanlar dışında yer almakla birlikte, il dışı çıkışlar için diğer illerde Valiler başkanlığında ilgili meslek kuruluşları (ticaret ve/veya sanayi, esnaf ve ziraat odaları vb.) temsilcilerinin de katılımıyla toplanan ‘İl PandemiKurulları’nın önerileri doğrultusunda illerin özel durumları göz önünde tutularak İl Umumi Hıfzıssıhha Kurullarınca alınacak kararlar ile kapsama alınacak diğer faaliyetlere özgülenmiş olanların; il merkezinde seyahat izin kurullarından olmak üzere köylerde muhtarlardan, ilçede Kaymakamlıklardan izin alarak il/ilçeler/köyler arası gidiş geliş yapmasına izin verilmesine karar verilmiştir.”

Cevap bırakın