15-Temmuz-2024 20:18:10

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
İLAHİ ADALET!

İLAHİ ADALET!

Domuz Alanı mevkiindeki çalışmaların yerel mahkeme tarafından mühürletilmesiyle başlayan Mengen ile Gerede arasındaki su anlaşmazlığı konusunda yerel mahkemenin aldığı tedbir kararını Sakarya Adliye Mahkemesi bozarak kaldırdı.

4 aylık süreçte, özellikle Mengen Belediye Başkanı Turhan Bulut’un Mengen ilçesinin su ihtiyacının olmamasına karşın bu konuda sürekli açıklama yapması dikkat çekmişti. Yerel mahkemenin aldığı tedbir kararı sonrası Turhan Bulut,  “tedbir kararını çam ağacına astıran başkan” başlıklarıyla gazete manşetlerini süslerken, Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar da Sakarya Adliye Mahkemesi’nin tedbir kararını kaldırmasının ardından son günlerde; “tedbir kararını çam ağacından indiren başkan” esprileriyle karşılaşmaya başladı.

“Nihai” karar değil, “Tedbir Kararı” verilmiş olmasına karşın bu durumun sanki nihai karar verilmişçesine bazı basın yayın organlarına servis edilmesi gelişen süreçte dikkat çekerken, Sakarya Adliye Mahkemesi son sözü söyledi ve Gerede’yi haklı görerek, yerel mahkemenin aldığı tedbir kararını kaldırdı.

Allar’ın talimatıyla, çalışmalar kaldığı yerden yeniden başladı

Yerel mahkemenin aldığı tedbir kararının kaldırılmasıyla beraber Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar’ın Sakarya Adliye Mahkemesi’nin aldığı kararı ilgili birimlere bildirdiği ve çalışmalara yeniden başlayacaklarını kararla birlikte ilettikten sonra ekiplere, ‘çalışmalara kaldıkları yerden devam etmeleri’ talimatını verdiği öğrenildi. Böylece geçen 4 aylık tartışmalı sürecin sonrasında Domuz Alanı olarak tabir edilen bölgede Gerede Belediyesi yeniden su çalışmalarına başladı. Burada yapılan çalışmalarla Gerede’nin su ihtiyacının bir kısmının daha giderilmesi amaçlanıyor. Keçeli’deki suyun ilçeye getirilmesi için Gerede Belediyesi, bugüne dek 12 Milyon TL civarında kaynak harcadı.

Cevap bırakın