22-Temmuz-2024 19:46:51

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
Artık yetti!

Artık yetti!

Gerede’de dün yaşanan yaklaşık 2 saatlik elektrik kesintisi hayatı felç etti. Vatandaşlar, sadece dün için değil, yıllardır belirli zaman aralıklarında kısa süre de olsa elektriklerin gidip geldiğini ve bu durumun 2006 yılında ana trafo merkezinde yaşanan patlamadan bu yana devam ettiği öngörüsünde bulundular. Yaşanan kesintilerin bir çok elektronik alete zarar verilmesinden vatandaşlar endişe ederken, halk değimi ile “bu şalter indirip kaldırma” döneminin ne zaman biteceği merak ediliyor.

Vatandaş dondu!

2 saati aşan kesinti sonrası kombi sistemleri devre dışı kaldı ve doğalgaz kullanan vatandaşlar, elektrik verilene dek sıkıntı yaşadı. Ayrıca kombi peteklerinin soğuması nedeniyle yaşanan kesinti sonrası doğalgaz sarfiyatı da arttı.

2019 yılına girildiğini ancak bir türlü bakım çalışmaları bitmeyen elektrik konusunda Gerede’nin 1990’ları yaşadığı eleştirilerini dile getiren vatandaşlar, “gerekirse tüm trafoları yenilesinler, habersiz kesinti istemiyoruz.”diye konuştular. Yapılan açıklamada, ilçede bulunan bir trafoda yaşanan patlamadan dolayı kesintinin gerçekleştirildiği ifade edildi.

Cevap bırakın