20-Temmuz-2024 07:14:00

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
Ötekileştirme yok, sen şu partilisin yok;

Ötekileştirme yok, sen şu partilisin yok;

İŞTE YENİ DÖNEM!

AK Parti İlçe Başkanı İsmail Çetin, Genel Merkez tarafından yapılan görevlendirme ile mazbatasını aldı ve AK Parti, Gerede’de yerel seçime onunla girecek. İşinde başarılı bir avukat olan ve bu güne dek partinin her türlü kademesinde görev alan, görev almaktan kaçınmayan yanıyla da parti içersinde sevilen bir isim olan Çetin, Belediye Meclis Üyeliğinin yanı sıra Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar’ın da koltuğu emanet ettiği isim oldu. Özetle usta bir siyasetçi bu önemli koltuğa getirildi.

Nasıl bir tavız sergileyeceği, yerel seçimde tutumunun nasıl olacağı merak edilen Çetin, ilk röportajını Yenigün’e verdi ve bazı mesajları dikkat çekti. İşte o röportaj;

Yerel seçim için düşünceleriniz neler?

AK Parti; proje üreten, mesele sadece proje üretmek değil AK Parti olarak bizim en büyük özelliğimiz olan bunu uygulamaya koyan bir parti. Vatandaşlarımızın teveccühü de bu şekilde kazanılmıştır. Söyleyen ve söylediğini yapan, sözünü yere getiren bir anlayışla adayımız açıklanır açıklanmaz seçim çalışmalarına startı vereceğiz. Hep birlikte yerel seçimden zaferle ayrılmak için bu süreçte tüm gücümüzle çalışacağız. Vaat edip unutan bir parti değiliz, yerel seçimde halkımızın karşısına çıkıp sözünü vereceğimiz büyük projelerimiz var. Yerel seçim için iyi bir çalışma yürüteceğiz.

Yerel seçimlerde bu güne kadar kaybetmediğimiz ve AK Parti’yi gönüllere taşıyan kardeşlik duygusu, kucaklayan yanımızla yola çıkıp insanlara AK Parti ile Gerede’nin hangi noktaya geldiğini, hizmetlerimizi anlatacağız. Bu konuda milletimize anlatacağımız çok şey var. 2014 yılında verilen seçim vaatlerinin Yüzde 90’ına start vermişiz, büyük bir kısmını tamamlamışız. Ayrıca büyük 2 proje bu dönemde hayata geçti ki bunlar Deri OSB ve cezaevi, bu projeler hatırlarsak Gerede için ‘yapılamaz, hayal kuruyorlar’ denilen projelerdir. Biz halkımızın karşısına alnımız ak şekilde çıkacağız. Yine Keçeli Projesi’nin tamamlanması, hastanenin yenilenmesi, Orman İşletme Müdürlüğü arazisinin tahsis edilmesi, Kentsel Dönüşüm Projesinde uzlaşmaların yapılıyor olması, araç şantiyesinin tamamen yenilenmesi, Arasta Projesi’ne startın veriliyor olması, bu şekilde bir çok projede gelinen aşamalar sevindirici. Yeni dönem için büyük projeler var. Ancak adayımız açıklanmadı, açıklandıktan sonra bu projeler kamuoyu ile paylaşılacak.

Adaylık noktasında gönlünüzde bir isim var mı?

Şu anda 6 Belediye Başkan adayımız var. Tabi ki bizim gönlümüzde yatan bir aslan var. Bu ismi İlçe Başkanı sıfatı ile açıklamamız doğru olmaz. Gönlümüzde yatan aslan, vatandaşlarımızın gönlünde yatan aslandır ve milletimizle kalplerimiz birdir, bunu herkes bilmektedir.

Nasıl bir yol haritası çizeceksiniz?

Birlik ve beraberliği vurgulayıcı bir siyaseti benimseyeceğiz. Hiç kimse ötekileştirilmeyecek, bu bizim partili, şu diğer partili ayrımı yapılmayacak. Bu bir taahhüttür. Amaç Gerede ise Gerede için hizmet yapma yolunda adım atan, fikir sunan, talepte bulunan herkes bizim için baş tacıdır. Bunun A partisinden, B partisinden olmasının hiç önemi yok. Amacımız Gerede’nin refah düzeyini artırmak. Biz de Gerede’nin evladıyız, burada yaşıyoruz.

Gerede, bu yeni dönemde nasıl bir ilçe başkanı görecek?

Bu hizmet yarışında niyetimiz devraldığımız bayrağı yukarı taşımak. Tekelleştirmeden, ötekileştirilmeden, A Partili, B Partili denilmeksizin her kesimi kucaklayan bir tutumumuz olacak. 24 saat telefonum açık kalacak. Vatandaşımız bize ulaşmak istediğinde 20 yıldır aynı numarayı kullanıyorum, 24 saat ulaşılan bir yönetim anlayışıyla hareket edeceğiz. Bizden yardım, destek isteyen kim olursa olsun fark etmez herkes arayacak, herkese kucak açılacak. Sizler aracılığıyla bunun da sözünü vermiş olayım, bu da bir taahhüttür. Daima halkın içinde olacağız, kırıcı değil yapıcı anlayışla yeni dönemde AK Partimizi Gerede’de temsil edeceğiz. Anlayışımız vatandaşın bize gelmesi değil, vatandaşın ayağına giderek sorunları dinlemek olacak.

Eklemek istediğiniz bir şey var mı?  

Samimi ve halis niyetle çıktığımız bu yolda nasibimiz şerefimiz olsun. Bu hizmet yolunda bir bayrak yarışı. Kurucu İlçe Başkanlığı ve 2 dönem Bolu Milletvekilliği yapan Yüksel Coşkunyürek abime, meslektaşım Niyazi Sevinç abimize, kadim dostum AK Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü’ye, Belediye Meclis Üyeliğini yaptığım kıymetli abim, yol arkadaşım Mustafa Allar başkanıma, lise yıllarından tanıştığımız Ali Şafak kardeşime, benden önce başkanlık görevini vekaleten yürüten dostum Mehmet Çongar kardeşime şahsım ve Gerede İlçe Teşkilatı olarak verdikleri hizmetler nedeniyle şükranlarımı sunuyorum. Bu saydığım isimlerin hepsi bayrağı yukarıya taşımak için gayret sarf ettiler, ellerinden geldiği kadar AK Parti için işlerinden, gerekirse ailelerinden feragat ederek mücadele ettiler. Yapmak istediğimiz, bu saydığım değerli isimlerin yaptıklarına bir tuğla daha koymak.

Ülke olarak birlik ve beraberliğe muhtaç olduğumuz şu günlerde Rabbim kalbimizdeki kardeşlik duygusunu artırsın. Zira birlik ve beraberliği kaybettiğimizde hep beraber yok oluruz. Hadis-i Şerif’te belirtildiği gibi; “Birlikte rahmet, ayrılıkta azap vardır.” Rabbim birlik ve beraberliğimizi bozmasın.

Sürecine girdiğimiz ve yaklaşan 31 Mart 2019 yerel seçimlerinin ilçemize, ilimize, ülkemize ve mazlum milletlerin umudu olduğumuz için tüm İslam coğrafyasına hayırlı olsun. Rabbim bu yerel seçimde bizlere hayırlı sonuçlar elde etmeyi nasip etsin.

Cevap bırakın