19-Temmuz-2024 18:32:15

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
SU ZAMLANACAK MI?

SU ZAMLANACAK MI?

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, 2020 yılına sayılı günler kala merak edilen konuların başında gelen su zammı konusuna açıklık getirdi. Aralık ayı meclis toplantısına getirilecek olan su zammı konusunda kendisi ve AK Partili Belediye Meclis Üyelerinin duruşunun net olduğunu belirten Allar, suya zam yapmayacaklarını söyledi.

Sadece suya değil meclisin yetkisinde olan hiçbir zammın yapılmayacağını açıklayan Allar, “2019 yılının son aylarını yaşıyoruz. Her yıl bu dönemlerde su ve belediye tarafından tahsil edilen diğer giderlere zam yapılıp yapılmayacağı haklı olarak merak ediliyor. Biz geçtiğimiz yıl Keçeli Suyu Projesi’ni hayata geçirdik. Bu projeyi hayata geçirmemizdeki en büyük etken ise musluklardan kaliteli suyu daha ucuza akıtabilmekti. Nitekim büyük bir hatla ilçemize Keçeli Suyu’nu kazandırdık. Aralık ayı Belediye Meclisi toplantısında bu konuyu görüşeceğiz. Sadece su zammı hususu değil diğer gelir kalemlerimiz olan inşaat harçları, altyapı harçları, ilan ve reklam vergileri de meclisimizde görüşülecek.

Bizim tek sevdamız Gerede halkının mutluluğu, huzuru. Layık olduğu yere getirmek için çalıştığımız bir Gerede var ve gecemiz gündüzümüz yok. Önceki dönemde ne söz verdiysem o! Suya 2020 yılında zam yok. Sizin aracılığınız ile vatandaşlarımıza bunun müjdesini verelim. Şahsım ve AK Partili Belediye Meclis Üyelerimin de görüşü bu yönde ve duruşumuz net. Aralık ayı meclis toplantısında da suya zam yapılmayacağı yönünde kararı alacağız. Yine Belediye Meclisi tarafından zam kararı verilebilecek, meclisin yetkisinde olan hiçbir zam yapmayacağız.”diye konuştu.

Cevap bırakın