15-Temmuz-2024 20:26:16

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
İşte yanıtı…

İşte yanıtı…

Yenigün Bayram Özel Gazetesi’ne verdiği özel röportajda, ilçede oldukça merak edilen “Gerede Panayırının olma olasılığı var mı?” sorusuna da açıklık getiren Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, “Panayırlar ecdadımızın bize en önemli kültürel mirası. Biz de bu mirası gözbebeğimiz gibi korumak, geliştirmek, ilçemizin menfaatleri doğrultusunda daha düzenli hale getirmekle mükellefiz. Bu pandemi dönemini hep beraber yaşıyor, sınav veriyoruz. Bakanlıklardan gelen genelgeler doğrultusunda her alanda normalleşme sürecine gidilirken biz de ilerleyen günlerde genelge yayınlanması halinde devletimizin alacağı karara riayet edeceğiz.”dedi.

“Kararı aldık”

“Şu anda panayırın yapılmaması ile ilgili bir durum yok.” Diyen Başkan Allar, “Meclisimizde iktidarıyla, muhalefetiyle kanaatimiz panayırların yapılması yönünde. Şu anda panayırlar ile ilgili alınacak tüm tedbir çalışmalarını masaya yatırıyoruz. Panayır yapılacakmış gibi hareket ediyoruz. Şu anda yapılması yönünde meclis kararımızı aldık, burası fuar alanında öte bir pazar niteliği taşıyor ve panayırların yapılmaması ile ilgili olumsuz bir genelge yok.”diye konuştu.

“Sosyal mesafe durumu ne olacak?” sorusuna karşın Allar, “Sosyal mesafe hususuyla alakalı Gerede Panayırı ile ilgili yeniden planlama yapıyoruz. Panayır alanında, “fuar alanı” olarak tabir ettiğimiz oyun gruplarının olduğu lunapark önlemler kapsamında belki olmayabilir. Ama kesin değil. Böylece panayır alanını yaygınlaştırma düşüncemiz var. İnsanların daha rahat alışveriş yapmalarına olanak sağlayabiliriz. Özetle; panayırların yapılmasını istiyoruz, bununla ilgili tedbirleri alacağız.”düşüncesini aktardı.

Panayır tarihi

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, panayır tarihlerini de ilk kez Yenigün aracılığıyla kamuoyuna duyurdu. Allar, önümüzdeki 1 aylık süreçte herhangi bir olumsuzluk olmaması halinde ilk panayırın 18-19-20 Eylül 2020 tarihinde başlayacağını, 2 hafta aranın ardından da 2. Panayırın başlayacağını belirtti. Böylece panayır tarihleri de netleşmiş oldu.

Cevap bırakın