22-Temmuz-2024 19:55:36

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
Kentsel Dönüşüm AK Parti’nin icraat broşüründe yer aldı

Kentsel Dönüşüm AK Parti’nin icraat broşüründe yer aldı

2 MİLYON TL DESTEK!

AK Parti’nin 81 il için yayınladığı icraat broşüründe Gerede’de çalışmalarına başlanılan Demirciler Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi yer aldı.

“Vakit İcraat Vakti” başlığı altında yayınlanan broşürde Çevre ve Şehircilik Yatırımı bölümünde yer alan Demirciler Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi’ne ilişkin şu ifadelere yer verildi; “Gerede ilçemizde 1 alanı “Riskli Alan” ilan ettik. Bu alanlarda kentsel dönüşüm tamamlanacak, güvenilir ve sağlam yapılar inşa edilecek. Buralarda 1,2 Milyon TL’si kira yardımları olmak üzere yaklaşık 2 Milyon TL destek sağlanacak.”

Demirciler Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi, Gerede’de bugüne dek gerçekleşecek en büyük proje olacak ve ilçe tamamen yenilenmiş bir şehir haline gelecek. Yeni ve güvenilir yapının çok az olduğu Demirciler Mahallesi’nde Halil Nom Ortaokulu ve PTT binası dahil olmak üzere 316 yapının yıkımı bu projede gerçekleşecek. 316 binanın yanı sıra 800 adet bağımsız bölüm yani odunluk, dükkan, garajlarla birlikte toplam 90.000 metrekare alanda yıkım yapılacak. Fay hattının geçtiği 30 metre genişliğindeki alan yol olacak. Bugüne dek gelinen süreçte hak sahiplerinin belirlenmesi ve proje çalışmaları tamamlandı.

2 Yorumlar
renda

Kendi yaptığınız haberi takip şuraya dursun!!! http://www.geredeyenigun.com/kentsel-donusumde-yikim-tarihi-netlesti.html

havva

Ne kadar çirkin duruyor. Keşke işini iyi yapan birine yaptırsaydınız. AKP broşüründen bu beklenirdi gerçi.

Cevap bırakın