28-Şubat-2024 11:59:33

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
Kimliğinde Gerede yazdığı için mi görevden alındı?

Kimliğinde Gerede yazdığı için mi görevden alındı?

Uzman Dr. Abdullah Danışman’ın Kamu Hastaneler Birliği’ndeki görevine son verilmesi memleketi Gerede’de tepkiye neden oldu. Bolu Belediye Başkanı Aladdin Yılmaz’ın “Düzce problemdi, ondan kurtulduk şimdi problem Gerede” sözleri daha akıldan çıkmamışken, sağlık alanında bir çok başarılı çalışmaya imza atan Uzman Dr. Abdullah Danışman’ın kamuoyuna hiçbir neden açıklanmadan görevden alınması kafalarda soru işaretleri bıraktı.

Özellikle sosyal medyada; “Hemşehrimiz Uzman Dr. Abdullah Danışman, neden görevden alındı, yoksa kimliğinde Gerede yazdığı için mi?” şeklinde eleştiriler yapılırken, 1 haftadır Kamu Hastaneler Birliği Tıbbi Hizmetler Başkanı Abdullah Danışman’ın neden görevine son verildiğine ilişkin bir açıklama yapılmadı.

Referandum öncesinde!

16 Nisan 2017 Pazar günü gerçekleşecek olan Anayasa değişikliği referandumu öncesi Abdullah Danışman’ın görevden alınması da dikkat çeken bir diğer husus oldu. Gerede kamuoyu Danışman’ın görevden alınmasına ilişkin bir açıklama bekliyor.

Yurtdışındayken!..

Milletvekili Ali Ercoşkun’a olan yakınlığıyla bilinen Abdullah Danışman’ın görevden alındığını Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, İtalya’da öğrendi. Ercoşkun’un toplantı için bulunduğu İtalya’da haberi alır almaz durumun neden kaynaklandığını öğrenmek için girişimlerde bulunduğu ve Abdullah Danışman hakkında Sağlık Bakanlığı ile temasa geçtiği öğrenildi.

Cevap bırakın